Hokej

Legendární trenér NHL končí v Columbusu ještě před začátkem sezony

Hokejový trenér Mike Babcock je jeden z nejrespektovanějších koučů v zámořské NHL. Přesto na lavičce Blue Jackets, kam přišel teprve na začátku léta, končí. Důvodem je nejspíš jeho nevhodné chování. Podle slov jeho bývalého svěřence si prohlížel soukromé fotky v telefonech svých hráčů. Columbus má už náhradu.

Columbus Blue Jackets angažoval zkušeného trenéra Babcocka teprve na začátku tohoto léta, ale ještě před začátkem nové sezony NHL se s ním loučí. 

Důvodem je nejspíš jeho nevhodné chování vůči hráčům. Nedávno vystoupil v podcastu Spittin’ Chiclets bývalý hráč Paul Bissonnette, který hrál i pod Babcockem a prozradil, že si trenér prohlíží telefony svých svěřenců.

Prý měl dokonce propojit mobily s televizí a ukazovat osobní galerie veřejně všem v místnosti. Po zveřejnění podcastu se k Bissonnettovi přidali i další bývalí hráči, kteří potvrdili jeho slova. 

Související obsah

​"Ze strany všech to bylo těžké rozhodnutí, ale považovali jsme ho za nezbytné, abychom zajistili, že se budeme i nadále soustředit na hráče a nadcházející sezónu," uvedl pro klubové stránky generální manažer Blue Jackets Jarmo Kekalainen. "Jménem celé organizace Blue Jackets chceme Mikeovi poděkovat za jeho tvrdou práci a profesionalitu, kterou prokázal při společné práci na plánu odstoupení," dodal.

Klub zároveň oznámil, že novým hlavním trenérem byl jmenován dosavadní asistent Pascal Vincent, který souhlasil s dvouletou smlouvou. 

Auston Matthews se stane od ročníku 2024/2025 nejlépe placeným hráčem NHL: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události