Fotbal

Liga hlásí dva odvolané kouče. Loučí se trenéři Hradce Králové a Karviné

Liga hlásí dva odvolané kouče. Loučí se trenéři Hradce Králové a Karviné
Jozef Weber | Zdroj: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Královehradecký trenér Jozef Weber by se měl stát prvním odvolaným trenérem sezony v české nejvyšší fotbalové soutěži. Podle webu Livesport zprávy se vedení rozhodlo pro náhradu, kterou má být velezkušený Václav Kotal. Votroci prohráli tři zápasy v řadě, naposledy v Mladé Boleslavi drtivě 1:5. Dalším odvolaným koučem je karvinský Tomáš Hajdušek.

Podle webu Livesport zprávy je letošním prvním odvolaným trenérem Fortuna ligy Jozef Weber, kterého vedení odvolalo kvůli neuspokojivým výsledkům. Východočeši z posledních tří zápasů neuhráli ani bod a navíc v nich zaznamenali hrozivé skóre 3:10. Nově by se měl v Hradci Králové hlásit sedmdesátiletý Václav Kotal. Klub ale zatím nic oficiálně nepotvrdil.

Votroci jsou momentálně na 11. místě ligové tabulky, když mají po osmi zápasech sedm bodů. Na poslední Zlín mají náskok pouhých tří bodů, na desátý Liberec ztrácí body dva.

U Hradce to ale nekončí. Vedení Karviné se rozhodlo ukončit spolupráci s trenérem Tomášem Hejduškem a mužstvo nyní přeberou jeho asistenti. "Důvodem odvolání jsou pouhé čtyři body a patnácté místo v tabulce. Nový trenér je aktuálně ve stádiu řešení, tréninkovým procesem byli pověřeni asistenti v čele Ľubomírem Luhovým," uvedl pro klubový web sportovní ředitel Lubomír Vlk.

Související obsah

​"Je určitě na místě Tomáši Hejduškovi poděkovat za odvedenou práci, vždyť jako nový začínající trenér dovedl tým k postupu mezi elitu. Bohužel ale takový je fotbal a mužstvo potřebuje nový impuls před druhou polovinou podzimu," dodal Vlk k Hejduškovi, který u Karviné působil rok a čtvrt.

Bez trenéra je aktuálně také německá fotbalová reprezentace. Experti Nova Sport se rozpovídali o tom, kdo by měl nároďák převzít:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události