V šestém kole italské nejvyšší fotbalové ligy Fiorentina vedla na hřišti Frosinone, ale nakonec z toho byla jen remíza. Tři body nepomohl Fialkám získat ani Antonín Barák. Hráči AS Řím potvrdili špatný vstup do sezony a na hřišti Janova prohráli 1:4.
Janov doma přivítal AS Řím a hned od začátku vedl. Už v páté minutě se prosadil Albert Gudmundsson. Jenže tým z hlavního města na vyrovnání nemusel dlouho čekat. Ve 22. minutě vyrovnal přesnou hlavičkou Bryan Cristante. Ještě do poločasu ovšem strhl vedení na stranu domácích Mateo Retegui, když mu krásně patičkou nahrál Thorsby.
V 53. minutě vyrovnal Lukaku, ale gól kvůli ofsajdu neplatil. Naopak na druhé straně zvýšil na 3:1 Thorsby. Římané poté vložili všechny síly do útoku a pro Janov bylo více místa v obraně hostů a toho také využil.
Hřebíček do rakve AS přidal v 81. minutě Messias. Janov tak vyhrál 4:1 a AS Řím je s pěti body až na 16. místě tabulky.
Fiorentina vstoupila do utkání proti domácímu Frosinone velmi aktivně. Několik prvních šancí gólem neskončilo, ale v 19. minutě už úspěšně pálil Nicolás González.
Potom utkání ztratilo své tempo a ubylo šancí. Ve druhé půli se však domácímu týmu podařilo vyrovnat zásluhou Soulého.
Do hry se ve druhém poločase dostal i Antonín Barák a po zranění to bylo teprve jeho druhé ligové utkání v této sezoně. Ani on ale nedokázal dát gól, a zápas tak skončil nerozhodně 1:1.
Čtvrteční výsledky Serie A:
Frosinone – Fiorentina 1:1 (0:1)
Branky: 70. Soulé – 19. N. González
Monza – Boloňa 0:0
ČK: 87. Saelemaekers (BOL)
FC Janov – AS Řím 4:1 (2:1)
Branky: 5. Gudmundsson 45. Retegui 74. Thorsby, 81. Messias – 22. Cristante
V Itálii se řeší neshody mezi Osimhenem a Neapolí: