APLIKACE TN.CZ
Další sporty

V Polsku zbili americkou basketbalistku. Skončila s poraněným okem

Basketbalistka Mikayla Cowlingová
Basketbalistka Mikayla Cowlingová | Zdroj: Profimedia

Basketbalistku polského klubu Arka Gdyně měl někdo zbít po zápase EuroCupu. Podle agentury AP byla Američanka Mikayla Cowlingová několikrát zasažena do hlavy a má několik zranění v obličeji včetně zlomeniny v oblasti očnice.

Cowlingová ve středu odehrála utkání EuroCupu žen za polský klub Arka Gdyně proti švýcarskému Fribourgu a její tým vyhrál 77:47.

Po utkání šla 27letá Američanka se svými spoluhráčkami do hudebního klubu v Gdaňsku, kde ji podle agentury AP někdo napadl. Dostala několik ran do hlavy a také kopanců, což jí způsobilo četná zranění v oblasti hlavy včetně zlomeniny v oblasti očnice. 

"Mikayla se stala obětí brutálního násilí, ke kterému nikdy nemělo dojít. Klub odsuzuje všechny druhy agrese. Poskytneme naší hráčce tu nejlepší péči zdravotní i právní," uvedli zástupci Arky Gdyně.

Související obsah

Cowlingová prošla draftem do WNBA, ale nenastoupila v ní. Dříve hrála ve Francii, Řecku, Turecku a Izraeli.

Podívejte se na tiskovou konferenci před začátkem české basketbalové ligy: 

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události