APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Přijde Sparta o mladou hvězdu? O Vitíka se zajímá italský velkoklub

Přijde Sparta o mladou hvězdu? O Vitíka se zajímá italský velkoklub
Martin Vitík | Zdroj: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Podzimní část sezony ve Fortuna lize už skončila, a tak se dají očekávat přestupy hráčů dovnitř i ven. Horkým zbožím bude také sparťanský stoper Martin Vitík, o kterého se podle italských médií zajímá Neapol, která potřebuje vyřešit problémy v defenzivě. Obhájce titulu má zájem také o defenzivního záložníka Matse Wieffera z Feyenoordu.

Po letním odchodu obránce Min-Jae Kima sužují Neapol problémy v defenzivě. Během 17 zápasů letošní sezony Serie A inkasovala 21 gólů a v této statistice je až na jedenáctém místě nejvyšší italské soutěž. Jen pro srovnání za celou loňskou sezonu, ve které vyhrála titulu, inkasovala pouze osmadvacetkrát. 

Toho si je vědom i prezident klubu Aurelio De Laurentiis, který by v lednu rád přivedl posily. Preferuje mladé hráče do obrany. Jedním z nich je například podle webu napolipiu.com sparťanský stoper Martin Vitík, který by mohl typologicky velmi dobře nahradit právě Kima, který přestoupil do Bayernu Mnichov.

Související obsah

​Podle webu Transfermarkt je tržní cena českého reprezentačního obránce 5 milionů eur (123 milionů korun), ale dá se očekávat, že vzhledem k trvající smlouvě do roku 2026 by Sparta chtěla vyšší částku. V letošní sezoně nastoupil Vitík do 15 zápasů Fortuna ligy, ve kterých vstřelil dva góly. Sedmkrát se také ukázal v evropských pohárech. 

Druhou alternativou pro Neapol je Mats Wieffer z Feyenoordu Rotterdam, který hraje na pozici defenzivního záložníka. 24letý Nizozemec je stálicí v základní sestavě druhého týmu Eredivisie a jeho tržní hodnota je nyní 18,5 milionu eur (455 milionů korun). V letošní sezoně vstřelil tři góly. 

Podívejte se, jak Martin Vitík a jeho spoluhráči hodnotili postup Sparty do jarní části Evropské ligy:

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události