APLIKACE TN.CZ
Biatlon

Mikyska si dojel ve vytrvalostním závodě pro životní umístění

Český biatlonista Tomáš Mikyska na mistrovství světa v Novém Městě na Moravě
Tomáš Mikyska | Zdroj: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Individuální závod mužů v biatlonu na mistrovství světa v Novém Městě na Moravě vyhrál stejně jako stíhací závod Johannes Thingnes Bø. Pro nejlepší výsledek v kariéře si dojel Tomáš Mikyska, který předvedl životní výkon a s jednou trestnou minutou dojel desátý. Nadějně rozjetý závod měli i další Češi, ale nevydařila se jim poslední střelba.

Nejlepší z českých závodníků byl Tomáš Mikyska, který byl na střelbě bezchybný, až do poslední rány. Tu minul a zkazil si tím perfektní závod. Přesto dojel na skvělém 10. místě. 

Krčmář udělal na střelnici tři chyby a navíc musel na poslední položce ručně dobíjet, protože si vyhodil jeden náboj, což ho také zdrželo a skončil na 26. pozici. Dobře měl rozjetý závod Vítězslav Hornig, ale na poslední položce udělal jednu chybu a propadl se v pořadí na 46. místo. 

Jakub Štvrtecký také rozjel skvěle svůj závod a po dvou střelbách byl na 16. místě, ale na dalších dvou položkách obdržel čtyři trestné minuty a skončil až 63.

Související obsah

​Individuální závod vyhrál skoro o minutu Johannes Bø před svým bratrem Tarjeiem. Třetí skončil se ztrátou skoro dvou minut Benedikt Doll

Výsledky individuálního závodu mužů: 

1. J. T. Bø (NOR) 45:49,0 (1)
2. T. Bø (NOR) +58,9 (1)
3. B. Doll (GER) +1:53,3 (1)
4. A. Rastorgujevs (LAT) +2:50,2 (2)
5. E. Jacquelin (FRA) +3:03,2 (1)
...
10. T. Mikyska (CZE) +4:14,9 (1)
26. M. Krčmář (CZE) +5:47,6 (3)
46. V. Hornig (CZE) +7:17,5 (1)
63. J. Štvrtecký (CZE) +8:37,3 (4)

Podívejte se, jak probíhaly přípravy v Novém Městě na Moravě: 

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události