APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Plzeňáci si oddychli. že nedostali Dinamo Záhřeb. Chceme do Atén, burcuje Chorý

Tomáš Chorý slaví gól proti Dinamu Záhřeb
Tomáš Chorý | Zdroj: Profimedia

Viktoria Plzeň se v osmifinále Evropské konferenční ligy utká se Servette Ženeva. Aktuálně druhý tým švýcarské ligy je pro svěřence trenéra Koubka hratelným soupeřem. Radost z něj mají i Lukáš Kalvach a Tomáš Chorý, kteří kvitují i fakt, že se vyhnuli Dinamu Záhřeb.

Viktoria Plzeň je jediným týmem, který v letošní sezoně vyhrál základní skupinu Evropské konferenční ligy bez ztráty bodu. Z prvního místa postoupila přímo do osmifinále, ve které jí byl vylosován švýcarský Servette Ženeva. "S losem jsem spokojený. Naše tajné přání bylo nedostat Záhřeb, to se splnilo. Myslím, že to je určitě hratelný soupeř, ale samozřejmě nás nečeká nic lehkého," řekl záložník Lukáš Kalvach pro klubový youtube kanál.  "Naším cílem je pokusit se postoupit, věřím, že na to máme," dodal. 

S jeho slovy souhlasí i kanonýr Tomáš Chorý. " Los je super. Nedostali jsme stejný klub, jaký jsme měli ve skupině. Jsme všichni šťastní," řekl plzeňský útočník, který v předkolech a základní skupině nastřílel čtyři góly. 

Související obsah

​Postup do čtvrtfinále Evropské konferenční by byl pro Viktorii velký úspěch, ale Chorý se netají ani tím, že by se rád podíval i do řecké metropole, kde se letos koná finále. "Výzva to je pro všechny. Chceme se podívat do Atén, takže když postoupíme, cesta bude zase o něco sladší," zasnil se Chorý. 

Viktoria Plzeň představila před sezonou nové dresy:

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události