Fotbalové Spartě se sice v posledních týdnech výsledkově nedaří, ale přesto mají na Letné důvod k radosti. Vedoucí tým Fortuna ligy v sobotu odpoledne oznámil, že prodloužil smlouvu se záložníkem Kaanem Kairinenem. Finský reprezentant podepsal víceletý kontrakt.
Poslední čtyři zápasy čeká Sparta na výhru. Má v nich dokonce hrozivé skóre 2:15. Přesto ale není na Letné důvod k panice. Priskeho svěřenci stále vedou Fortuna ligu a klub v posledních letech podepsal několik klíčových hráčů včetně Lukáše Haraslína, Veljka Birmančeviče nebo Petera Vindahla. Dalším v pořadí se stal záložník Kaan Kairinen.
Finský reprezentant přestoupil do Sparty v prosinci 2022 z norského Lillestrømu. Letenští za něj zaplatili necelých 40 milionů korun. Svými výkony v letošní sezóně se jí začíná vyplácet. V evropských pohárech patřil mezi klíčové hráče a parádními přihrávkami zařídil několik důležitých gólů.
Od svého přestupu odehrál Kairinen za Spartu 54 zápasů, ve kterých vstřelil tři góly a na třináct přihrál. Nedávno byl nominován také do finské národního týmu k přátelským zápasům.
Nedávno se uskutečnilo první ze tří jarních derby pražských S. Takhle šli do Edenu příznivci Sparty: