Dvacetiletý Lukáš Jelínek opět přepsal historii českého sportovního bowlingu. V rámci devátého turnaje elitní série Prestige Tour zahrál skvěle a vytvořil nový český rekord na šest her. Ten má nyní hodnotu 1591 bodů, což je průměr 265,17 kuželek na jednu hru.
Jelínkovi se v letošním roce daří. V lednu vybojoval bronzovou medaili na Světovém poháru do 21 let v Peru. Byla to první individuální medaile ze světové soutěže pro český juniorský bowling. Před dvěma týdny se mu ve švédské lize, kde nastupuje za AIK Stockholm, podařil další husarský kousek. Zahrál dvě perfektní hry za sebou, což obnáší 24 striků v řadě a 600 bodů ze dvou her. Tento výkon se mu podařil teprve jako druhému českému hráči. Prvním byl Jaroslav Lorenc v roce 2016.
Předposlední turnaj české elitní série Prestige Tour se hrál v pražské herně Xbowling Prosek Duo. Více než stovka hráčů a hráček se rozdělila do celkem pěti hracích rund, v rámci které každý odehrál šest her. Jelínek útočil již v minulosti na národní rekord Jana Macka, který měl hodnotu 1581 bodů a dlouho odolával snahám o jeho překonání.
"Je to pro mě úžasný pocit. K rekordu jsem se přiblížil už několikrát, ale vždy chybělo pár kuželek, nepodařilo se mi to nikdy doházet. Nyní se mi to povedlo na domácí herně ve skvělé atmosféře a za podpory mnoha fanoušků. Byl to jeden z mých cílů tento rekord překonat,“ radoval se Jelínek, který si novým národním rekordem s hodnotou 1591 na šest her splnil další sen.
Dvacetiletý bowler ovládl 9. turnaj Prestige tour s rekordním průměrem 265,17 na jednu hru. Na druhém místě skončil Jaroslav Lorenc, který byl s výborným průměrem 253,83 také spokojen. Třetí se umístil Ondřej Michal (222,50). Mezi ženami zvítězila Kateřina Beštová s průměrem 197,83. Nejlepším juniorem byl David Mojka, který výkonem 211,50 potvrdil velmi dobrou formu před nadcházejícím mistrovstvím Evropy juniorů.
Český bowlingový tým získal loni na MS v Dubaji třetí místo: