APLIKACE TN.CZ
Hokej

Pardubice využily hned první mečbol a zahrají si semifinále play-off

Pardubice využily hned první mečbol a zahrají si semifinále play-off
Radost hokejistů Pardubic z gólu | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Hokejové Pardubice potvrdily roli favorita a postupují do semifinále extraligového play-off. Ve východočeském derby porazily královehradecký Mountfield 3:2 a počkají si na soupeře, se kterým si to rozdají o finále. Rozhodla trefa Jana Mandáta v 55. minutě.

Pardubice na ledě Hradce Králové uhrály jeden bod, a tak doma mohly potvrdit postup mezi čtyřku nejlepších. Rekordman základní části ale brzy prohrával, na konci druhé minuty se prosadil ve dvojnásobné výhodě Patrik Miškář. 

Záhy mohl vyrovnat Zohorna, ale z pravého kruhu neskóroval. Navýšit mohl Jergl, ale v úniku se mu Willa překonat nepovedlo, Pařík se pak zaskvěl proti pokusům Dvořáka a Sedláka. Vyrovnání přišlo až v 18. minutě, kdy se krásně od modré čáry trefil Ondřej Vála. 

Hned na startu druhé části trefil tyčku Martin Kaut, ale o pár chvilek později se krásnou střelou do vzdálenější šibenice prosadil Tomáš Vondráček a obrat byl na světě. Vedení vydrželo necelých osm minut, když se před brankou trefil aktivní Jergl. 

Související obsah

​Ve třetí třetině byli hodně aktivní domácí a nakonec jejich aktivita vyvrcholila pět minut před koncem základní hrací doby. Jan Mandát dostal prostor v útočném pásmu a po přihrávce Vondráčka překonal skvělého Paříka. 

Mountfield v závěru hrál 6 na 4, ale výhodu i přes velkou střeleckou převahu nevyužil a po prohře 2:3 padl v sérii 1:4. 

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události