Rekordně rychlý gól inkasovala slovenská fotbalová reprezentace v duelu s Rakouskem. Christoph Baumgartner hned po rozehrávce prošel defenzívou našich východních sousedů a před vápnem mu vyšla střela k tyčce. Tehelné pole rozesmutnil již po šesti sekundách.
Tak tohle se jen tak nevidí! V přípravném duelu Slovenska s Rakouskem rozehrávali hosté a Christoph Baumgartner si to hned namířil středem obrany a brzy byl před vápnem. Viděl prostor, napřáhl a mohl slavit.
V ten moment uběhlo z utkání pouhých šest sekund a podle slovenského webu Športky.sk jde o nejrychlejší branku v historii rakouského fotbalu a zároveň nejrychlejší inkasovaný gól pro fotbalisty Slovenska.
"Baumgartner prošel velmi dobře, vystřelil a trochu měl štěstí, že míč spadl a zrychlil," okomentoval situaci pro web Šport.sk brankář Martin Dúbravka.
6 SEKUND! 🤯🤯🤯
— Polsat Sport (@polsatsport) March 23, 2024
Christoph Baumgartner i Austria na prowadzeniu ⚽️🔥 pic.twitter.com/L5C3xzY6dS
Slovenští fotbalisté se po rychlé sprše již neprobudili a nakonec přípravný duel před evropským šampionátem prohráli 0:2. V 82. minutě dal konečnou tečku Andreas Weimann z West Bromwich. Do sestavy naskočili i hráči z české ligy: Michal Tomič, Ľubomír Tupta a Lukáš Haraslín.
Naprosto totožná situace se pak paradoxně přihodila také v utkání mezi Francií a Německem, kdy se po sedmi sekundách prosadil spoluhráčů českých reprezentantů z Leverkusenu Florian Wirtz.