APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Leverkusen odvrátil porážku zase těsně před koncem. V Evropské lize pokračuje

Leverkusen odvrátil porážku zase těsně před koncem. V Evropské lize pokračuje
Radost fotbalistů Leverkusenu | Zdroj: Profimedia

Neporazitelnost aktuálních bundesligových šampionů Bayeru Leverkusen pokračuje. Na hřišti West Hamu v rámci odvety čtvrtfinále Evropské ligy prohrával dlouho 0:1, ale v závěru srovnal Frimpong. Bayer tak jde dál.

Leverkusen šel do odvety s dvougólovým náskokem. Hned v úvodu ale přišlo snížení ze strany West Hamu. Bowen centrem našel hlavičku Michaila Antonia a ten poslal londýnský celek do vedení. Už to vypadalo na první porážku Bayeru v sezoně, jenže minutu před koncem základní hrací doby dostal ve vápně spoustu prostoru ve vápně Jeremie Frimpong a srovnal.

Po remíze 1:1 tak do semifinále pokračuje německý celek, za který celý zápas odchytal Matěj Kovář a poločas odehrál Patrik Schick. Adam Hložek kvůli zranění chyběl. Za domácí celý zápas odehrál Tomáš Souček, Vladimír Coufal si zahrál 84. minut.

Evropská liga skončila pro Liverpool. Ten v prvním zápase na Anfieldu prohrál s Atalantou 0:3 a nic mu tak nebyla platná výhra v odvetě 1:0. Z italského souboje mezi AS Řím a AC Milán jde dál celek z hlavního města. Ten úvodní duel vyhrál 1:0 a odvetu 2:1.

Související obsah

​V Evropské konferenční lize jde dál Aston Villa. Ta vyhrála první zápas nad Lille 2:1, ale v odvetě stejným poměrem prohrála. Střetnutí tak došlo až do penalt, ve kterých přišla kuriózní situace. Emiliano Martínez dostal při rozstřelu druhou žlutou kartu, ale vyloučen nebyl. Před pokutovými kopy se totiž žluté karty mažou. Nakonec dotáhl svůj tým k postupu mezi nejlepší čtyřku.

Podívejte se na sestřih titulového zápasu Leverkusenu:

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události