V sobotu od 16:00 odstartovala kvalifikace na nedělní Velkou cenu Emilia Romagna. Z pole position vyrazí v hlavním závodě poměrně tradičně trojnásobný mistr světa Max Verstappen. O největší překvapení se postaral Nizozemcův stájový kolega Sergio Pérez, jenž byl vyřazen už v druhé fázi kvalifikace a startovat bude až ze šesté řady.
Formule 1 se dočkala na Grand Prix Miami poměrně svěží změny, když si pro své celkově premiérové prvenství dojel britský pilot Lando Norris. Stáj Red Bull tak určitě bude chtít v Itálii opět potvrdit, kdo že je ve Formuli 1 pánem.
Kvalifikaci nakonec ovládl suverén Max Verstappen, který si v průběhu jednotlivých fází vylepšoval čas. Na druhém místě skončil se svým McLarenem Oscar Piastri, pro třetí místo si dojel jeho stájový kolega Lando Norris.
Stáj Ferrari neskrývala před Velkou cenou Emilia Romagna své veliké ambice. Nakonec si její piloti dojeli pro pro čtvrté (Leclerc) a páté místo (Sainz) a dostat se v hlavním závodu na stupně vítězů tak pro Ferrari nebude zrovna lehký úkol. Grand Prix Emilia Romagna startuje neděli od 15:00.
Roman Staněk promluvil o nehodě ve sprintu v Itálii: