Rezervní jezdec Ferrari Oliver Bearman, který se letos dočkal debutu v F1, by se měl stát prvním nováčkem pro příští rok Formule 1. Britský mladík by podle zpráv z jeho rodné země měl jezdit za americkou stáj Haas.
Čerstvě 19letý mladík musel letos v červených barvách zaskakovat za operovaného Carlose Sainze, a Brit vyjel italské stáji Ferrari dokonce i body za sedmé místo v Saúdské Arábii. Od příštího roku by mohl být Bearman viděn na trati F1 každý závod.
Podle Daily Mailu se nejmladší jezdec z Velké Británie v historii F1 stane v příští sezóně jezdcem stáje Haas, kde nahradí Němce Hülkenberga. Ten zamíří do stáje Kick Sauber, která se v roce 2026 přemění na Audi.
Bearman by se v případě potvrzení spekulace stal čtvrtým britským jezdcem na startovním roštu F1 pro rok 2025. Oproti Hamiltonovi, Russellovi a Norrisovi by si ale přišel na opravdu zlomek jejich odměn. Bearman by vydělával nějakých 250 tisíc liber (přes 7 milionů korun).
Například slavný Hamilton bere v Mercedesu astronomických 50 milionů liber (téměř miliardu a půl). Nutno ovšem podotknout, že jde o nejzkušenějšího jezdce současnosti, který je sedminásobným mistrem světa.
Mimo toho, že je rezervním jezdcem Ferrari, jezdí Bearman v nižší F2. V týmu Prema Racing se mu letos povedlo vyjet již čtvrté a páté místo, ale zatím to stačí pouze na 13. příčku v průběžném bodování.
Před sobotní kvalifikací byl navíc oznámen podpis nové smlouvy Júkiho Cunody v rezervním týmu Red Bullu. Postupně se tak tvoří jezdecká sestava pro příští rok, stále zbývá ale hodně nepokrytých sedaček.
Another driver locked in 🔒#F1 #CanadianGP pic.twitter.com/ajBD9hdnHX
— Formula 1 (@F1) June 8, 2024