Česká fotbalová reprezentace je v kempu v německém Hamburku již kompletní, chybí pouze Ladislav Krejčí, který finišuje přesun do Girony. Po zranění Michala Sadílka se do nominace dostal zkušený Petr Ševčík, který je dalším z hráčů, kteří zažili evropský šampionát před třemi lety. Podle jeho slov to bude ale letos jiné.
Michal Sadílek měl být jednou z opor národního týmu, ale na soustředění v Rakousku se zranil na tříkolce a z kádru vypadl. Ivan Hašek si dal na čas, ale nakonec povolal náhradníka, kterým je Petr Ševčík z pražské Slavie.
Ten se účastnil již minulého evropského šampionátu, kde si zahrál například i proti Anglii či Nizozemsku. "Z dodatečné nominace jsem byl nadšený, ale na druhou stranu to bylo za okolností, které jsem si nepřál," uvedl jeden z lídrů zálohy Slavie pro web fotbal.cz.
Přiznal, že dovolenou s rodinou má za sebou a je připraven podat co nejlepší výkon. "Uvidíme, nechám to plynout, když přijde nějaká minutáž, tak budu samozřejmě rád za jakoukoliv šanci," pronesl Ševčík.
Na posledním evropském turnaji, který se hrál ještě v době covidu hned v několika zemích, naskočil do všech pěti duelů a celkem odehrál 227 minut. Nejvíce ve vyřazovacích bojích proti Nizozemsku a Dánsku, kdy na hřišti strávil 85 a 79 minut.
Sám si nyní uvědomuje, že to bude asi jiné. Ať už z pohledu cestování, ale i atmosféry na stadionech. "Myslím si, že tento turnaj bude rozdílný především, co se atmosféry týče. Nyní si to užijeme se vším všudy. Už jen to, jak nás zde přivítali po příjezdu na hotel, je rozdílné," pokračoval třicetiletý rodák z Olomouce.
"Cestování je hodně náročné, tady pojedeme jen jednu cestu vlakem, což je za mě super," chválil si závěrem Petr Ševčík, který letos odehrál 34 utkání za Slavii.
Počet gólů z minulého Eura bych chtěl překonat, hlásí Schick. Má i další přání: