Fotbalisté Francie na Euru stále čekají na první branku ze hry, přesto jsou již v semifinále šampionátu. Po téměř dvou hodinách bez branek se šlo do penalt, kde Francouzi skórovali ve všech pěti pokusech, za Portugalce neuspěl João Félix, a dále jde tak galský kohout.
Souboj těžkých vah neočekával moc branek, což se nakonec i potvrdilo. První nebezpečnější pokus měl Fernandes, ale Saliba ramenem srazil jeho pokus mimo branku. O pár minut později musel Costa řešit dalekonosnou ránu Hernándeze. První poločas toho moc nenabídl.
Zajímavější začal být fotbal až po hodině hry. Do velmi dobré šance běžel po pravé straně Fernandes, ale jeho ránu ke vzdálenější tyčce skvěle vyrazil Maignan. Jednička AC Milán pak zlikvidovala tutovku Vitinhy z hranice malého vápna a vykryla i dorážku Cristiana Ronalda.
A tak mohlo Portugalsko inkasovat. Kolo Muani šel sám na brankáře Costu, ale na poslední chvíli se do střely vložil Rúben Dias, který pokus srazil na rohový kop. Zblízka střílel také Camavinga, ale ten jen těsně minul vzdálenější tyčku. Dobře to zkoušel i Dembélé, ale z hranice vápna těsně minul šibenici.
Dobré šance měli v závěru ještě Kanté a Mbappé, oba to zkoušeli z hranice vápna, ale ani jeden z Francouzů nepřekvapil pozorného Costu v brance. Šlo se tak do dalšího prodloužení, což byl strašák pro Francouze. Poslední čtyři prodloužení na velkých turnajích totiž nezvládli.
A hned na startu mohl jejich naděje zmrazit Cristiano Ronaldo. Ten dostal míč do vápna, ale na dlouhou nohu zakončoval vysoko nad branku. Na druhé straně kličkoval ve vápně Mbappé, ale jeho střela nakonec skončila na bránícím hráči.
Pak už se hráči nikam moc nehnali a hrálo se spíše na remízu a s vidinou penalt. Jedinou zajímavostí bylo střídání Kyliana Mbappého o přestávce, a to nejspíše ze zdravotních důvodů. Na lavičce si totiž ihned začal ledovat zlomený nos. Až ve 120. minutě přišla dobrá střela, Mendes ale z hranice vápna pálil jen do Maignana.
Šlo se tak do penalt. Na úvod se k míči postavil Dembélé, který jako první na turnaji prostřelil Costu z penalty. Za Portugalce šel Cristiano Ronaldo a střelou k levé tyčce srovnal na 1:1. Ve druhé sérii uspěli i Fofana a Bernando Silva. Bylo to hodně vypjaté.
Vše se lámalo až ve třetí sérii. Obránce Koundé se trefil precizně k tyčce, naopak João Félix trefil střelou po zemi brankovou konstrukci. Následující dva střelci Francie se nemýlili, a země galského kohouta tak postupuje do semifinále, kde na ni čeká Španělsko.
Ronaldo splnil sen malému fanouškovi s rakovinou: