Česká tenistka Barbora Krejčíková postoupila na slavném Wimbledonu do osmifinále a vyrovnala své kariérní maximum na travnatém grandslamu. Ve 3. kole vedla nad Jéssicou Bouzasovou 6:0 a 4:3 a následně španělská hráčka utkání kvůli bolestem zad vzdala.
První set vyšel Krejčíkové naprosto dokonale. Prolétla ho za 18 minut a své soupeřce nadělila kanára. Bouzasová proti české tenistce uhrála pouze čtyři míčky.
Ve druhé sadě si obě hráčky držely do stavu 3:3 podání. Vítězka French Open z roku 2021 následně uspěla na returnu a šla do vedení 4:3. Pak při svém servisu vedla 40:0 a to bylo vše.
Bouzasová, která v prvním kole vyřadila Markétu Vondroušovou, utkání kvůli velkým bolestem zad vzdala. Krejčíková se o postup do čtvrtfinále utká buď s Danielle Collinsovou, nebo Beatriz Haddadovou Maiaovou.
Tenisté se na kurtu neperou jen se soupeři. Zápas Carlose Alcaraze přerušily včely: