Jaroslav Tvrdík na předsezónní tiskové konferenci potvrdil, že se Slavia dohodla s Crvenou zvezdou o návratu útočníka Petera Olayinky, tým z Edenu stojí i o střelce Muhammeda Chama z Ligue 1. Blízko do hlavního týmu mají i nové mladé posily, které Jindřicha Trpišovského zaujaly v letní přípravě.
Fotbalová Slavia vidí velký cíl – do roka chce celý tým v čele s Jaroslavem Tvrdíkem vrátit do Edenu slavnou Ligu mistrů. Letos sešívaní naskočí do třetího předkola, vítěz Chance ligy půjde po nadcházející sezóně do slavné soutěže přímo.
"Náš cíl je jednoznačný. Během roku máme velkou šanci vrátit Ligu mistrů do Edenu. Chceme pro to udělat naprosté maximum," pronesl na tiskové konferenci předseda představenstva Jaroslav Tvrdík. A podle toho vypadají i posily.
"Měli jsme jednoznačný cíl zaměřit se na ofenzivu. Trenéři napsali tři hráče a jedním z nich byl Tomáš Chorý. Věřím, že fanouškům předvede, že umí hrát fotbal. Dalším hráčem je Peter Olayinka. Před hodinou jsme se dohodli na podmínkách s Bělehradem. Peter se chtěl vrátit domů a těší se na fanoušky. Dohoda je blízko," uvedl Tvrdík a směle pokračoval.
"Trojkou byl Muhammed Cham. Věříme, že chce hrát za Slavii a vidí nás jako správnou cestou do TOP5 a Premier League. Nedaří se nám ale moc vyjednávání s Clermontem, očekávaní jsou moc vysoká. Jsme ale v kontaktu, případně ho podepíšeme na jaře," pokračoval Tvrdík.
Třiadvacetiletý Muhammed Cham hrál naposledy v nejvyšší francouzské soutěži za Clermont a v jedné z nejlepších lig Evropy nastřílel osm gólů a přidal další čtyři asistence.
"Na Jindřicha Staňka byla v létě velká nabídka, ale rozhodli jsme se, že odejde až příští rok. Vrátit by se měl na konci roku, ale je to bojovník," pokračoval v novinkách předseda představenstva celku z Edenu.
Sešívaní mají za sebou přípravu, ve které čtyřikrát zvítězili a jednou remizovali se skóre 15:4. A někteří hráči si v širokém kádru řekli o šanci v hlavním týmu. "Alexandr Bužek předčil očekávaní klubu a místo si může najít ještě dříve, než jsme čekali," uvedl Jaroslav Tvrdík na konto mladičké posily ze Zlína.
Jindřich Trpišovský pak přirovnal talentovaného Lukáše Vorlického k hráči, který zažil ve Slavii krásné roky. "Překvapil nás. O jeho kvalitě víme, trošku mi připomíná Nica Stancia. Ten jeho level a periferní vidění. U něj je to opravdu jen o zdraví," uvědomuje si kouč Slavie.
"S Filipem Prebslem jsme podepsali smlouvu do roku 2028. Kinský by měl podepsat ve čtvrtek," doplnil Jaroslav Tvrdík. Hlavním cílem Slavie je titul, i kdyby se nepostupovalo přímo do Ligy mistrů.
"Přetlak v útoku máme velký, ale stále jsme na začátku přestupového okna. Často čelíme nabídkám až ke konci. Nic nevylučuji," pokračoval Jindřich Trpišovský.
Na záznam tiskové konference se podívejte zde: