Nebyl to jeho turnaj. Cristiano Ronaldo se dva měsíce po konci fotbalového Eura 2024 zmínil o jednom z nejbolestivějších momentů, které v Německu zažil. Když v osmifinále proti Slovinsku nedal penaltu a nezdar emotivně obrečel, stal se terčem kritiky. Teď vrací úder: "Lidé, kteří říkají, že jsem brečel kvůli svému egu, jsou prostě hloupí," prohlásil 39letý Portugalec v podcastu svého bývalého spoluhráče s názvem Rio Ferdinand Presents.
Ronaldo odehrál na ME pět zápasů a dohromady 486 minut, ale ani jednou se nezapsal mezi střelce. Přitom na gólmany soupeře to zkoušel hned 23x, jenže z toho byla jen jedna asistence. I když hvězdný hráč prakticky neslezl z trávníku, často slýchal, že na nejvyšší úroveň už nestačí.
CR7 v osmifinále proti Slovinsku neproměnil v prvním poločase prodloužení pokutový kop. Chvíli nato své selhání oplakal a museli ho utěšovat spoluhráči. Tento emotivní moment nyní Ronaldo připomněl. "Když jsem nedal penaltu, brečel jsem. Nebylo to proto, že bych věděl, že kritika padne na mě. Dáte posledních 27 penalt, a když se v tu chvíli netrefíte, je vám ze sebe špatně," vysvětloval Ronaldo.
A vzápětí vrátil úder všem, kteří tento postoj kritizovali: "Lidé, kteří říkají, že jsem brečel kvůli svému egu, jsou prostě hloupí. Když tě pohání vášeň, nemůžeš se zabývat svými pocity. Dokážu se vypořádat s velkým tlakem, a když jsem penaltu minul, zklamání bylo obrovské," cituje 39letého útočníka list Abola.
V osmifinálovém utkání Eura se Ronaldo nakonec vykoupil tím, že vstřelil první penaltu Portugalska v rozhodujícím penaltovém rozstřelu, jeho tým vyhrál 3:0. Portugalci ale nakonec padli ve čtvrtfinále proti Francii, kde také rozhodovaly penalty. V nich selhal João Félix a parta okolo hvězdného Ronalda musela balit kufry.
Na otázku ohledně své další budoucnosti a pomyslnému konci kariéry v saúdskoarabském celku Al Nassr Ronaldo řekl: "Je mi 39 a půl a dělám si stále méně starostí. I když něco dělám dobře, lidé to stejně kritizují. Kdybych vyhrál EURO, zůstal bych hladový a dál bych trénoval a hrál. Hodně teď žiju okamžikem, protože nikdy nevíte, co bude zítra. Ale k odchodu z fotbalu mám daleko, vždyť jsem v minulé sezóně vstřelil 60 gólů!"
Liga mistrů je jako kečup, smál se Ronaldo. Prezident UEFA si do něj rýpnul: