APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Brankář Argentiny to za své chování schytal. FIFA mu udělila trest

Brankář Argentiny to za své chování schytal. FIFA mu udělila trest
Emiliano Martínez | Zdroj: profimedia.cz

Brankář Argentiny Emiliano Martínez bude za své chování pykat. Disciplinární komise FIFA mu udělila trest na dva zápasy. S rozhodnutím ale nesouhlasí Argentinská fotbalová asociace (AFA).

Martínez byl potrestán za chování v posledních dvou reprezentačních zápasech. Nejdříve 32letý brankář při výhře Argentiny nad Chile 3:0 předvedl obscénní gesto, když si trofej pro vítěze Copy América strčil mezi nohy a zopakoval oslavu z finále mistrovství světa v Kataru. Následně, při porážce Argentiny s Kolumbií 1:2, měl gólman Aston Villy úmyslně vrazit do kamery. 

Disciplinární komise FIFA tak Emiliana Martíneze potrestala dvouzápasovou stopkou, argentinský brankář tedy přijde o dva kvalifikační duely o mistrovství světa, a to proti Venezuele 10. října a Bolívii 15. října.

Související obsah

"Je třeba poznamenat, že Argentinská fotbalová asociace vyjadřuje svůj absolutní nesouhlas s rozhodnutím přijatým Disciplinární komisí FIFA," uvedla Argentinská fotbalová asociace v prohlášení.

Argentina oslavila příjezd šampionů turnaje Copa América:

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události