APLIKACE TN.CZ
šipky

Atmosféra v Praze? Lepší než v Nizozemsku, řekl po prohře Brejcha

Atmosféra v Praze? Lepší než v Nizozemsku, řekl po prohře Brejcha
Šipkař Jiří Brejcha | Zdroj: Nova Sport

V pátek v Praze odstartoval světový šipkařský turnaj pod hlavičkou slavné PDC. Na akci se představí i čtyři čeští amatéři, kteří ve čtvrtek prošli kvalifikací. Tím prvním byl jeden z nejlepších tuzemských hráčů Jiří Brejcha, který padl s Angličanem Edhousem, ale užil si podporu od českých fanoušků.

Jiří Brejcha patří mezi tuzemskou šipkařskou elitu, ale svou účast si na pražském turnaji PDC musel pořádně vydřít. Nakonec se mu to povedlo a v úvodním kole se utkal s mužem, kterého vyzval již na European Tour v květnu. Šlo o Ritchieho Edhouse a v Nizozemsku s ním prohrál 3:6. 

V Letňanech uhrál o leg méně, i když se cítil i na lepší výsledek. "Cítil jsem se dobře a jsem rád, že jsem začal lépe než náhozem 45. Neskutečně mě štve ten konec," pronesl Brejcha pro web TN.cz. Nad 39. mužem světového žebříčku vedl 2:1 a začal náhozem 140. 

"Tenhle člověk je prostě zvyklý hrát konstantně a má v sobě nějakou rezervu přidat. Já jen čekal, že by nedal nějaký double, což se může stát. To se ale nestalo, Ritchie je lepší. Uhrál jsem dva legy, ale mohly být klidně čtyři," usmíval se po zápase Brejcha. 

Související obsah

V případě výhry si mohl zahrát proti světové jedničce Humphriesovi, ale moc nad tím nepřemýšlel. Po zápase si chválil české publikum, které nejlepší hráče současnosti vidí jednou za rok. Do akce půjdou ještě Češi Drtil, Mokrovský a Šmejda. 

"Klukům bych poradil, ať využijí fanoušky, je to úžasné a třeba se soupeři rozsypou. Nemám moc s čím porovnávat, ale byl jsem v Nizozemsku a u nás v Česku je ta atmosféra určitě lepší," pronesl závěrem jednačtyřicetiletý Brejcha.

V Praze bez šipkařů Sedláčka a Gawlase. S PDC si o tom promluvím, říká promotér Korda:

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události