Lewis Hamilton bude chtít asi hodně rychle zapomenout na Velkou cenu Kataru. Měl spoustu problémů sám se sebou, ale také s vozem. Nakonec si dojel až pro 12. místo. V jednu chvíli chtěl dokonce odstavit vůz, ale vedení Mercedesu mu to nepovolilo. Prostor pro zlepšení v posledním závodě ale sedminásobný mistr světa nevidí.
Britský pilot se hodně trápil. Jeden z největších problémů byl s vozem, konkrétně s jeho nedotáčivostí. Některé problémy si ale způsobil jen on sám. Ať už šlo o špatný start, nebo o penalizaci za to, že v boxové uličce překročil rychlost.
V závěrečných kolech frustrovaný Hamilton poprosil vedení stáje, jestli nemůže zajet do boxu a ze závodu odstoupit. Jenže nakonec k tomu nedošlo a Hamilton po obrovských problémech, včetně defektu, dojel na 12. místě.
"Mohlo to být horší, ale dojel jsem a je konec," řekl po závodě. "Na startu jsem to byl prostě jen já, kdo udělal chybu. Defekt byl nešťastný, ale v pitlane jsem to byl zase pouze já," pokračoval 39letý závodník.
Vyjádřil se ale také k problémům s nedotáčivostí. "Nepodařilo se nám správně nastavit křídlo. Stalo se to už mnohokrát. Auto prostě nechtělo zatáčet. Podle mě to byl i důvod defektu. Není to prostě ideální," dodal Hamilton.
Samotný závodník ani neočekává, že by se mělo něco zlepšit do závěrečné Velké ceny, která se pojede v Abú Zabí. "Nemyslím si, že bychom skončili nějak vysoko. Samozřejmě do toho dáme všechno. Neočekávám ale nijak zvlášť lepší víkend, než byly ty uplynulé. Samozřejmě se o to pokusím. Půjdu do toho s malými nadějemi a možná z toho bude lepší výsledek, než očekávám," doplnil trápící se Brit.
Už o tomto víkendu se jede již zmíněná Velká cena Abú Zabí. Pro Hamiltona půjde o poslední závod v Mercedesu. Příští rok se převleče do červené barvy Ferrari. "Byla to jízda na horské dráze plná emocí. Já jsem za to všechno ale vděčný. V životě jsem zažil skvělé závody, ale samozřejmě jsem zažil i špatné závody. Těch ale moc nebylo," uzavřel hodnocení Hamilton.
Závod v Kataru vyhrál Max Verstappen: