APLIKACE TN.CZ
Formule 1

Revoluce ve Formuli 1? Rwanda chce vrátit závody do Afriky

Revoluce ve Formuli 1? Rwanda chce vrátit závody do Afriky
Závodníci Formule 1 | Zdroj: Profimedia.cz

Kvízová otázka na úvod: kdy se v Africe naposledy jela Velká cena Formule 1? Bylo to v roce 1993. Teď chce historii změnit Rwanda, která se chystá stavět zbrusu nový okruh.

"Jsem rád, že mohu formálně oznámit, že se Rwanda uchází o to, aby vrátila vzrušení ze závodění zpět do Afriky tím, že uspořádá Velkou cenu Formule 1," citoval web BBC rwandského prezidenta Paula Kagameho.

Zatím poslední africké závody Formule 1 hostila ve zmíněném třiadevadesátém jihoafrická trať Kyalami. V jednu chvíli se zdálo, že by se tam seriál F1 mohl vrátit, jenže rozhovory s místním promotérem ztroskotaly.

Související obsah

​Teď je na řadě Rwanda. "Velice děkuji generálnímu řediteli F1 Stefanovi Domenicalimu a celému jeho týmu za dobrý pokrok v našich dosavadních diskusích. Ujišťuji vás, že k této příležitosti přistupujeme s vážností a nasazením, které si zaslouží," vzkázal prezident Kagame.

Pikantní je, že Rwanda ještě ani nemá postavený okruh. Trať pro F1 je teprve v plánech, měla by stát u jezera nedaleko nového letiště blízko hlavního města Kigali. Designérem rwandského okruhu je bývalý pilot F1 Alexander Wurz, jenž je podepsaný i pod novou tratí pro Saúdskou Arábii.

"Budoucnost motoristického sportu v Africe je jasná," předpověděl Mohammed Ben Sulayem, šéf Mezinárodní automobilové federace. Bude mít pravdu? Brzy se ukáže.

Může se Formule 1 jet i v Česku? Podle prezidenta Autoklubu ČR Jana Šťovíčka je to velmi reálné:

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události