Zapsala se do historie jako první česká šipkařka, která si zahrála v ženské kategorii na mistrovství světa. A Jitka Císařová si v anglickém Lakeside nevedla vůbec špatně. Došla až do čtvrtfinále, kde prohrála se suverénní Beau Greavesovou. O zkušenostech ze šampionátu hovořila v podcastu TN Live U terče.
Císařová prošla do čtvrtfinále bez ztráty setu po výhrách nad Zijlstovou a Mercerovou. Světová jednička Beau Greavesová už ale byla nad její síly a prohrála 0:2 na sety. "Na zápas jsem se připravovala jako na každý jiný. Už jsem s ní jednou hrála na Czech Open a prohrála jsem. Favoritka byla ona a já mohla jedině překvapit. Kdybych ji porazila, byla by to senzace. K poražení je, ale není to tak časté. Přirovnávám ji k Luku Littlerovi, který zase řádí v PDC," hodnotila česká šipkařka.
V dějišti šampionátu byla skoro až do konce. Udělala si tak výlet do centra Londýna a došlo i na jednu zajímavost. "V den mého čtvrtfinálového zápasu se uskutečnila šipkařská svatba. Jedna z účastnic turnaje žen měla dopoledne obřad. Byli jsme se podívat. Měli jsme tu možnost, protože se to odehrávalo přímo v hracím sále a na pódiu. Šlo o neoficiální obřad, ten opravdový budou mít doma v Austrálii. Bylo to zajímavé zpestření," líčila Císařová.
Výjezd do Anglie ale spolykal hodně financí a z peněz za postup do čtvrtfinále jí tak nic nezůstalo. "Mistrovství světa bylo hodně nákladné, protože jsme jeli ve třech. Skákalo to hodně. Zvlášť když jsme měli volné dny. Pobyt byl dlouhý a prize money pokryly spíš jen náklady. Ohledně sponzorů je to smutné. Kromě Bystřice nad Pernštejnem žádného nemám. Moje město mi dalo příspěvek na celou sezónu i šampionát, za což děkuji. Možná by někdo čekal, že se mi někteří sponzoři po účasti na šampionátu ozvou, ale to se nestalo. Kategorie žen v šipkách pro ně asi není zajímavá," krčila rameny.
S moderátorem Alešem Skokem dále Císařová rozebrala své další zápasy na mistrovství světa, nastínila své budoucí cíle a promluvila také o Q-School. Celý díl si pusťte pod titulkem článku.