Šipkař Petr Křivka si po sobotní těsné prohře spravil chuť a ve východoevropské kvalifikaci pro nedržitele karet si zajistil účast na třetí zastávce European Tour v německém Riesu. Ve finále porazil Poláka Krzysztofa Kciuka 6:3.
Na Slovensku se tento víkend konaly východoevropské kvalifikace pro nedržitele karet na první čtyři turnaje European Tour v letošní sezóně.
V sobotu byl nejblíže postupu na jeden z turnajů Petr Křivka, který v první kvalifikaci nakonec vypadl ve finále s Chorvatem Borisem Krčmarem, který ho porazil 6:3.
V neděli si ale český šipkař náladu spravil, opanoval totiž kvalifikaci na třetí European Tour v německém Riesu. Křivka ve finále vyhrál nad Polákem Kciukem 6:3 a zajistil si premiérovou vstupenku na velký PDC turnaj, který startuje 4. dubna.
Petr Křivka pak dobrou formu zužitkoval i v následné kvalifikaci pro čtvrtou zastávku European Tour v Mnichově. Opět se dostal do finále, kde ale v dramatické koncovce padl 5:6 s maďarským soupeřem Andrasem Borbelym.
Kromě Křivky bojovali o postup i další čeští hráči. Adam Gawlas vypadl ve třetí kvalifikaci až v semifinále, právě s pozdějším finalistou Krzysztofem Kciukem. To v kvalifikaci na čtvrtý turnaj European Tour skončil v semifinále zase Lukáš Unger, jenž nestačil na pozdějšího vítěze Borbelyho.
Šipky jsou krutý, smutnil po prohře na MS Karel Sedláček:
Finále
P. Křivka – K. Kciuk 6:3
Průměr na tři šipky: 87,99 – 88,93
Finále
P. Křivka – A. Borbely 5:6
průměr na tři šipky: 75,79 – 75,45