Vypadalo to na velký comeback. Ve 44 letech měla americká tenistka Venus Williamsová startovat na turnaji v Indian Wells. Od pořadatelů obdržela divokou kartu, ale nakonec účast na jednom z největších turnajů roku odmítla.
Minulý týden organizátoři turnaje v Indian Wells udělili osminásobné grandslamové šampionce divokou kartu. Fanoušci s tím úplně nesouhlasili a dali jasně najevo, že zbytečně bude zabírat místo mladším a nadějným tenistkám.
Teď je Venus Williamsová zřejmě potěšila. Na "tisícovce" v Indian Wells se totiž neobjeví. "Nebudu hrát. Indian Wells mám ráda, ráda bych tam byla. Kdybych to mohla přijmout, byla bych ráda, ale už mám nějaké závazky. Budu v zámoří," řekla Williamsová pro podcast Tennis Weekly.
"Náš tým byl informován, že Venus letos divokou kartu nepřijme. Přejeme Venus vše nejlepší a doufáme, že ji v budoucnu v Indian Wells opět uvidíme," uvedl na sociálních sítích ředitel turnaje Tommy Haas.
Williamsová se mohla na kurty vrátit téměř po roce a jako 975. hráčka světového žebříčku. V Indian Wells se představila devětkrát a dvakrát se dostala do semifinále. Od roku 2001 15 let turnaj bojkotovala, protože se podle svých slov stala terčem rasismu.
Pro české fanoušky i tak bude turnaj zajímavý. Divokou kartu totiž dostala i dvojnásobná wimbledonská vítězka Petra Kvitová, která se na kurty vrací po 16měsíční mateřské dovolené. Indian Wells startuje 5. března. Ještě předtím se ale Kvitová objeví na turnaji v Austinu, na kterém se v úterý střetne s Jodie Burrageovou.
Takhle to na karaoke rozjela Serena Williamsová: