APLIKACE TN.CZ
Hokej

Olomouc si před zápasem sezóny nepomohla. Sparta vyhrála základní část

Olomouc si před zápasem sezóny nepomohla. Sparta vyhrála základní část
Hokejisté Olomouce | Zdroj: Filip Fojtík / MAFRA / Profimedia

Hokejisté Olomouce jsou pořádně namočení v hrozbě baráže, před utkáním sezóny s Kladnem si mohli pomoci, ale v Třinci dostali šest branek a neberou jediný bod. Kladno ale Hanákům neuteklo, doma totiž prohrálo s Motorem.

V extralize se hraje o první čtyřku, ale také o umístění v předkole. Nejvíce ovšem fanoušky asi zajímá boj na dně extraligové tabulky, kde si jeden z týmů vytáhne černého Petra a po 43 dnech odpočinku bude proti mistrovi Maxa ligy hájit extraligovou příslušnost. 

Aktuálně to vypadá, že to bude Kladno, nebo Olomouc. Oba celky mají na svém kontě 57 bodů a v pátek se proti sobě v třaskavém utkání o všechno potkají. Jeden z celků mohl tomu druhému během úterního kola utéct, ale to se nestalo. 

Olomouc hrála na ledě zvedajícího se Třince a brzy prohrávala 0:2. Manko sice zvládla smazat, ale Oceláři přidali ve třetí třetině další tři góly a nakonec se radovali z vítězství 6:3. Šest branek dal hegemon soutěže teprve podruhé v sezóně. 

Související obsah

Další zaváhání Olomouce nevyužilo Kladno, které hrálo bez distancovaného Eduardse Tralmakse. Rytíři doma prohrávali s Motorem 0:2 po necelých deseti minutách, po dvou třetinách to bylo stejným rozdílem, ale už 1:3. Nepomohly ani dvě asistence Jaromíra Jágra, zápas skončil 2:3. 

Pardubice prohrály sedmý únorový zápas z osmi a Sparta se díky tomu raduje z vítězství základní části. Litvínov opustil první čtyřku, kde nyní najdeme Mountfield s Kometou. 

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události