Stáj McLaren udělala ještě krátce před startem nové sezóny velký krok. Rozhodla se totiž prodloužit kontrakt se svým jezdcem Oscarem Piastrim. Třiadvacetiletý Australan měl doposud platnou smlouvu do konce roku 2026.
Teď ale Piastri podepsal víceletý kontrakt. Na jak dlouho stáj McLaren neprozradila, nicméně podle britských zdrojů by měl Australan u týmu působit až do konce roku 2028.
"Je to skvělý pocit, že jsem součástí dlouhodobého plánu McLarenu. Tým mi věřil, když jsme podepsali smlouvu v roce 2022, a cesta, kterou jsme v posledních dvou sezónách podnikli, abychom pomohli vrátit McLaren na vrchol, byla neuvěřitelná," vzkázal nadšený Oscar Piastri po podpisu.
"Víceletým prodloužením však McLaren dává rivalům jasně najevo, ať dají ruce pryč od jeho talentovaného juniora, kterého v roce 2022 vytrhl z rukou konkurence u Alpinu," píše na facebooku expert Nova Sport Pavel Fabry, který si myslí, že je Piastri spolu s týmovým kolegou Landem Norrisem reálným kandidátem na zisk mistrovského titulu.
Třiadvacetiletý Australan byl v minulém ročníku celkově čtvrtý v pořadí šampionátu. Zapsal se ale také mezi rekordmany, když se stal teprve čtvrtým jezdcem v historii, který během sezóny odjel všechna závodní kola. Před ním se to povedlo Michaelu Schumacherovi v roce 2002, Lewisi Hamiltonovi v roce 2019 a Maxi Verstappenovi v roce 2023.
Nová sezóna Formule 1 startuje na Nova Sport a Oneplay: