Fotbalisté PSG jsou v domácí lize velmi blízko zisku mistrovského titulu. V utkání 27. kola zvítězili na hřišti Saint-Étienne vysoko 6:1 a mají sedm kol před koncem luxusní náskok v podobě 21 bodů na druhé Monako.
Přitom právě domácí, kteří bojují o záchranu, začali zápas výrazně lépe. Už v deváté minutě totiž úspěšně zakončil hlavou Lucas Stassin. Jenže do konce poločasu už bylo srovnáno.
PSG totiž kopalo ve 43. minutě penaltu, k níž se postavil Gonçalo Ramos a suverénně ji proměnil. St. Étienne navíc naprosto odpadlo ve druhé půli. V rozmezí 50. a 66. minuty inkasovalo čtyři góly, dvakrát se trefil Désiré Doué. Na konečných 6:1 pak upravil premiérovým gólem Ibrahim Mbaye.
Nejbližší pronásledovatel Pařížanů navíc prohrál. Marseille pokračuje v krizi, v Remeši padla 1:3 a z posledních čtyř utkání tři prohrála. Remeš naopak po dlouhých 15 ligových duelech mohla slavit výhru.
Toho využilo Monako, které v derby porazilo Nice 2:1 a předskočilo právě Olympique. Čistě teoreticky tak může jako jediný tým připravit PSG o titul, muselo by ale smazat ztrátu 33 gólů v rozdílu skóre a bodovat naplno ve všech duelech, zatímco celek z hlavního města by ani jednou nesměl byť i remizovat. Jinými slovy, i bod v příštím kole stačí PSG k titulu.
Sestřih zápasu Monako–Nice: