Bulharským fotbalem hýbe nevídaný skandál, kdy jeden z rozhodčích sedících u VARu měl v ruce mobilní telefon a dle dostupných záběrů panuje podezření, že měl otevřenou aplikaci sázkové kanceláře. Tento moment i další témata řešili v podcastu Ve skluzu komentátoři Vojtěch Tichava a Michal Jinoch s trenérem a expertem Nova Sport Davidem Holoubkem.
K celé situaci došlo při derby bulharské nejvyšší soutěže mezi CSKA Sofia a Lokomotiv Sofia. Podezřelý sudí byl ihned suspendován a bylo zahájeno vyšetřování. "Nechci to nijak zlehčovat, ale dnes jsou všude kamery. Tak je blbý?" kroutil hlavou Jinoch.
Obraz je ale rozmazaný, a nelze tedy stoprocentně potvrdit, že šlo právě o sázení. "Je to nešťastné, ale je otázka, na co se díváme. Nevím, zda je to aplikace sázkové kanceláře, protože nesázím. Možná by bylo nejlepší v této místnosti úplně zakázat mobilní telefony. Nejste pak ovlivnitelný, protože vám nepřijde žádná zpráva," přemítal Holoubek.
VAR referee placing bets during a live game in the Bulgaria league. pic.twitter.com/qLoz3kGe8G
— ?????? ????? ???????? (@thecasualultra) April 4, 2025
"Když ví, že je na obraze, proč má vůbec v ruce telefon? To si pak fanoušek řekne, že se tam kouká na instagram místo toho, aby sledoval hru. Nejde jenom o sázkovku, ale o to, co rozhodčí dělají ve zbylém čase, kdy není záběr na ně vidět," doplnil Tichava.
Trojice dále řešila konec dlouholetých ikon, který nastane po konci sezóny. Jmenovitě Matse Hummelse, legendy Dortmundu, který dohrává kariéru v AS Řím, Thomase Müllera v Bayernu Mnichov a Kevina De Bruyna v Manchesteru City. Řeč přišla také na záchranářskou misi Tomáše Vaclíka v Portugalsku nebo šokující vypadnutí Leverkusenu v semifinále Německého poháru po prohře s třetiligovým Bielefeldem.
Zdroj: btvsport.bg