Odchod Cristiana Ronalda z Al Nassru ještě není definitivně jistý. I když na svých sociálních sítích nastínil, že je konec, tak sportovní ředitel saúdskoarabského celku doufá, že se ještě dohodnou. Nicméně i tak má klub už případně vyhlédnutou náhradu z Premier League.
Portugalský střelec v pondělí oznámil svým sledujícím na sociálních sítích, že "tato kapitola je u konce", čímž naznačil odchod. Další kroky útočníka nejsou jasné, ale spekuluje se, že by mohl do MLS, Brazílie, Turecka, Sportingu Lisabon nebo jinam v Saúdské Arábii.
Portugalec byl blízko dohodě o podmínkách nové smlouvy s Al Nassrem na 167 milionů liber ročně (téměř pět miliard korun), ale váhal s tím a jeho smlouva končí ke 30. červnu.
Přes všechny jeho osobní úspěchy na Blízkém východě se Ronaldovi nepovedlo vybojovat žádnou významnou trofej. Podařilo se mu vyhrát pouze Pohár arabských klubových mistrů. Z osobního hlediska ale pořád válel, když zvládl nastřílet za saúdskoarabský klub 99 gólů.
Al Nassr má v případě, že by Cristiano odešel, vyhlédnutou posilu. Podle webu talksport.com chce přivést z Liverpoolu Luise Díaze, který tuto sezónu vyhrál s Liverpoolem titul a připsal si v ní sedmnáct gólů a pět asistencí.
Ronaldův konec ale možná není definitivní, protože sportovní ředitel Al Nassru je v kontaktu s Ronaldem ohledně prodloužení jeho smlouvy. "Doufám, že najdeme řešení na obnovení kontraktu. On je fenomén fotbalu, pomohl lize vyrůst. Jsme v kontaktu ohledně nové smlouvy a doufáme, že s námi bude pokračovat," řekl podle novináře Fabrizia Romana sportovní ředitel Al Nassru Fernando Hierro.
Cristiano Ronaldo se v Saúdské Arábii dočkal obřího přivítání: