Česká tenistka Markéta Vondroušová se dostává do formy, kterou disponovala před dvěma lety, kdy ovládla slavný Wimbledon. Těsně před startem nejslavnějšího grandslamu postoupila na berlínské trávě už do finále, naposledy sestřelila světovou jedničku Arynu Sabalenkovou.
Markéta Vondroušová přijela do Berlína ve skvělé formě. V prvním kole si bez ztráty setu poradila se světovou šestkou Madison Keysovou, poté přehrála Rusku Šnajderovou a bez větších problémů si poradila i s Tunisankou Jabeurovou.
V sobotním semifinále na ni čekala dosud největší výzva v podobě světové jedničky Aryny Sabalenkové. Wimbledonská šampionka z roku 2023 se jí ale vůbec nezalekla. Ve třetím gemu prvního setu vzala Bělorusce podání a to stejné zopakovala i v sedmé hře. Úvodní sadu poté bez větších problémů dopodávala na konečných 6:2.
Začátek druhého setu vyšel lépe Sabalenkové, která poprvé v utkání vzala Vondroušové podání a šla do vedení 2:0. Česká tenistka si ale poté vzala servis zase zpátky a snížila na 1:2. Obě tenistky si poté držely podání až do stavu 4:4. Poté se ale Vondroušová dostala ke dvěma brejkbolům a druhý využila.
Díky tomu šla podávat na vítězství. Nebylo to nic lehkého. Musela odvracet stav 0:40. Zvládla to však bravurně a pěti míči v řadě gem otočila. Po výhře 6:2 a 6:4 postoupila do finále, kde se utká s Rusko Samsonovovou, nebo Číňankou Wang.
Italská tenistka Jasmine Paoliniová si v Austrálii vyzkoušela surfing: