Francouzský cyklista Julian Alaphilippe zažil na Tour de France hodně bláznivý den. V průběhu 15. etapy upadl a vykloubil si rameno. Místo toho, aby počkal na lékařskou pomoc, sám si ho nahodil zpět a pokračoval v závodě. Dokonce se zapojil do bitvy o první místo. Chvíli si i myslel, že vyhrál. Nakonec ale skončil třetí.
Zdravotní problémy si Alaphilippe přivodil při hromadném pádu, ke kterému došlo pouhých 16 kilometrů po startu.
Místo toho, aby s vykloubeným ramenem počkal na lékařskou pomoc, sám si ho nahodil zpět, naskočil na kolo a pokračoval dál.
"Hned jsem věděl, že to bude na pár vteřin komplikované. Už jsem měl vykloubená obě ramena, takže tu bolest znám. Ale vzpomněl jsem si, co dělali v nemocnici a podařilo se mi ho nahodit zpátky. Vím jen, že jsem slyšel velké 'cvak', a pak už to bylo zase v pořádku," uvedl Francouz podle cyclingnews.com.
Nakonec se zapojil do bojů o nejlepší příčky v pořadí etapy. A po závěrečném spurtu si dokonce chvíli myslel, že vyhrál. Nevěděl totiž o dvojici závodníků, jež dokončila etapu před ním.
"Bohužel mi po pádu přestala fungovat vysílačka, takže jsem se snažil jet co nejlepší sprint a myslel na vítězství. V cíli jsem zvedl ruce jako idiot, ale přede mnou byli další dva kluci," vysvětlil, proč k mýlce došlo. Že nevyhrál, mu po dojezdu řekl Wout van Aert, jehož v cílové rovince porazil.
Radoval se však i ze třetího místa. Kromě toho dostal dobré zprávy i z vyšetření, které absolvoval po závodě.
"Třicet vteřin po pádu jsem si myslel, že to pro mě skončilo, ale byl jsem na rentgenu a není tam žádné natržení nebo komplikace. Je to opravdu jen bolestivé," pověděl Alaphilippe.
Ten si v pondělí užije volný den a pokusí se co nejvíc zregenerovat. "Využiji den odpočinku a pokusím se příliš nezvedat ruce. Zůstanu v klidu," uzavřel 52. muž celkového pořadí Tour.
Na Tour jede i Čech Pavel Bittner, který loni ovládl jednu etapu Vuelty: