APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Odvolaná penalta, neuznaný gól i červená. Lyon ve šlágru setnul Marseille, u vítězné trefy byl Šulc

Fotbalisté Lyonu porazili ve šlágru francouzské Ligue 1 Marseille 1:0. Proti soupeři, který hrál skoro celý duel v oslabení, měl zásadní podíl na vítězné brance střídající Pavel Šulc. Další Čech Adam Karabec odehrál skoro celé utkání.

V základní sestavě naskočil Adam Karabec, Pavel Šulc zůstal jen na lavičce a od začátku mohl sledovat vyrovnané utkání, ve kterém byla zpočátku nouze o větší šance. 

Po dvaceti minutách upadl v pokutovém území soupeře Abner a Lyon mohl kopat penaltu. VAR ale prokázal, že pád byl nafilmovaný. Sudí penaltu odvolal a domácí hráč vyfasoval žlutou kartu. 

Související obsah

​Následně se Lyon dostal do vedení, gól ale neplatil kvůli ofsajdu a skóre se neměnilo. Marseille šla následně do deseti, CJ Egan-Riley sundal protihráče, který běžel na branku a vyfasoval červenou kartu. 

V nastavení první půle Lyon znovu přišel o gól, rozhodčí ho neuznal kvůli útočnému faulu na brankáře. Chvíli po startu druhé půle Lyon přišel o zraněného Fofanu, jenž obstarával většinu útočných akcí, více příležitostí ke vstřelení branky pak měla Marseille. Ani při jedné z nich ale neuspěla. 

V 71. minutě šel do hry i Pavel Šulc, který se o deset minut později zapsal do statistik žlutou kartou. Pak ale výrazně přispěl k výhře.

Ofenzivní akci rozjel Adam Karabec, míč se nakonec dostal do vápna a odrazil se od břevna, v malém vápně se k němu však dostal Šulc, který míč dopravil i s tečí obránce Balerdiho do sítě. Lyon tak vyhrál 1:0. 

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události