Tenisová legenda Novak Djokovič zřejmě natrvalo změnil své bydliště. Z důvodu zhoršené bezpečnostní situace a obvinění od srbského prezidenta se rozhodl tenista s celou rodinou přestěhovat do Řecka, kde dokonce koupil i nemovitost.
Fanoušky byl Djokovič spatřen už krátce po vypadnutí z US Open, respektive pak 7. září, kdy letěl z USA přímo do Athén. Právě na jejich jižním předměstí v městečku Glyfada koupil nemovitost, kam se s celou svou rodinou přemístil.
Své dvě děti zaregistroval do soukromé školy St. Lawrence College. Během úterý již navštívil tenisové kurty v nedalekém Kavouri, kam se podíval i se svým synem Stefanem. Rozhodnutí o opuštění Srbska přišlo poté, co byl označen provládními médii za zrádce a falešného patriota, stejně tak byla proti němu vedena negativní kampaň.
Srbskem totiž zmítají neustále protesty studentů po zřícení nádražní budovy v Novém Sadu v listopadu 2024, kde zemřelo 16 lidí. Držitel rekordních 24 grandslamových titulů vyjádřil posléze podporu protestujícím. Vítězství na letošním Australian Open ve třetím kole dokonce věnoval Sonje, dívce sražené autem při protivládních protestech.
Podle řeckých médií plánuje Djokovič v Řecku zažádat o tzv. zlaté vízum, které by mu umožňovalo trvalý pobyt výměnou za větší investici. Ta by byla v podobě výstavby nové tenisové akademie. Dokonce se za tímto účelem již dvakrát setkal s řeckým ministrem Kyriakosem Mitsotakisem.
Srbský tenista navíc přesunul do Řecka také turnaj Belgrade Open, který společně se svým bratrem pořádá a v Athénách se bude nově konat mezi 2. a 8. listopadem. Očekává se také jeho návštěva na víkendovém Davis Cupu, kde budou Řekové čelit Brazílii.
Ať už to nechátrá, ale začne žít. Tenis chce obnovit Štvanici, trápí jej finance: