APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Výkony Jablonce nejsou překvapením, Zlín první šestku neudrží, myslí si Podaný

Výkony Jablonce nejsou překvapením, Zlín první šestku neudrží, myslí si Podaný
Jakub Podaný | Zdroj: Oneplay Sport

V pondělí jsme se věnovali ligovým celkům, které jsou spíše negativním překvapením letošní sezóny Chance Ligy. Tentokrát se podíváme na druhou stranu. Skvělé výkony Jablonce a Zlína pro TN.cz okomentoval fotbalový expert Jakub Podaný.

Jablonec bude v TOP 5

Jablonec si zatím vede velmi dobře. Je na třetím místě pouze o skóre za druhou Slavií. Na první Spartu ztrácí bod, a Severočeši zatím dokonce neprohráli. „Měl jsem možnost asi před měsícem Jablonec vidět v tréninku. Byl jsem udivený energií, která v tom tréninku byla. Byl tam obrovský důraz na detaily. Trenér Kozel je vedl od rozcvičky i přes průpravná cvičení. Dávalo mi to obrovský smysl. Hráči jsou skvěle připravení a nejsem překvapený, že jim to tak šlape. Mají skvělou defenzivu a ten tým je už nějakou dobu pohromadě. Neomezilo je ani nijak to, že jim odešel klíčový hráč Beran. Jablonec má na čem stavět. Hráči vědí, co mají hrát, vědí, co mají dělat,“ chválil Podaný.

„Sezóna je dlouhá a vždycky přijdou nějaké krize. Nepamatuji si tým, který by to odjel stylem start–cíl. Neříkám, že přijdou porážky, ale pokles formy asi ano. Pak se to musí urvat silou. Myslím, že Jablonec nějakým způsobem ztrácet bude. Teď má ale za sebou všechny týmy top trojky a neprohrál, což je skvělá vizitka. Uvidíme ale, jakého budou mít trenéra. Určitě tahle forma je i kouzlem trenéra Kozla, který z hráčů dokázal vytřískat maximum. Podle mě se budou pohybovat v horní polovině tabulky, třeba v top pětce,“ doplnil vítěz Českého poháru s Olomoucí.

Související obsah

​Fantastický start Zlína

Dalším příjemným překvapením jsou výkony zlínských fotbalistů. Ti v neděli porazili Plzeň 1:0 a na půdě Viktorky vyhráli po dlouhých devíti letech. A za jejich výkony je chválí právě i Podaný. „Je to skvělé. Pro ně je to naprosto fantastický start do sezóny. Možnosti takového týmu prostě jsou nějaké a trenér Červenka si to moc dobře uvědomuje. Vidím v zápasech, že by chtěl tým ještě posouvat, hrát náročněji a presovat, ale ví, že by to pak mohlo dopadnout jak s Mladou Boleslaví. Při nedělním zápase s Viktorií jsem opravdu žasnul, jak to Zlín zvládnul. To byl manuál, jak má hrát outsider proti favoritovi na jeho hřišti. Měli šance, byli aktivní a byl to prostě opravdu dobrý výkon. To jsou body, které jim pomůžou v boji o záchranu. Třeba se do něj vůbec nedostanou, ale teď jsou ve skvělé pozici, aby mohli pracovat na sebevědomí,“ hodnotil Podaný.

A vidí Zlín po základní části mezi nejlepší šestkou? „Rozhodně ne. Nechci je podceňovat, ale do závěru sezóny nepůjde Zlín v pozici top šestky. Ačkoliv ten tým má zajímavé individuality, tak výkonem patří do druhé poloviny. Myslím, že se to v dlouhodobém kontextu sezóny potvrdí. Udělali ale hodně důležité body, aby to pro ně nakonec byla bezstarostná sezóna,“ dodal na závěr.

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události