Sezóna NHL odstartuje už v úterý večer a do speciálního studia k začátku nejlepší soutěže světa přijal pozvání i trenér hokejové reprezentace Radim Rulík. Ten před natáčením studia v rozhovoru prozradil, jak bude vybírat hráče pro olympijské hry. Kromě šestice již nominovaných hráčů (Pastrňák, Nečas, Zacha, Palát, Gudas a Dostál) prý nikdo nemá své místo jisté.
Těšíte se na olympijskou sezónu?
Nemůžu říct, že bych se nějak těšil, ale každopádně je to nejlepší turnaj za poslední dobu, protože po dlouhé době NHL zase uvolnila své hráče, takže se tam sejde to nejlepší na světě, co bude k dispozici. Jsem rád, že můžu být součástí toho týmu a že s realizačním týmem, se kterým pracujeme už dva roky, se zúčastníme takového turnaje.
Budete mít i ty nejlepší hráče z Česka?
Pokud budou zdraví, tak určitě. Ne všichni hráči jsou úplně fit, tak budeme doufat, že do olympiády se to dá dohromady, ale je to sport, takže budeme vybírat z těch zdravých a pokusíme se složit to nejlepší, co půjde.
Je těžké najít ideální sestavu?
Je třeba jít krok za krokem. Čekali jsme, až se rozběhne NHL, což bude tento týden. Čekáme na hráče, kteří budou nahoře a kteří začnou na farmě. Budeme sledovat, v čem všem jsou využití. O Davidu Pastrňákovi třeba víme všechno, ale u těch ostatních to budeme hlídat. Potom máme dva turnaje Euro Hockey Tour, na které pozveme nejlepší hráče z Evropy, kteří budou k dispozici. Budeme hledat to nejideálnější složení. Budeme vědět, jaké hráče máme v NHL, a doplníme to o hráče z Evropy. Pokusíme se udělat takový jednolitý celek, aby nebylo poznat, kdo je v NHL a kdo v Evropě.
Jakou roli bude hrát forma a osobní zkušenost s hráčem?
Všechno hraje trošku roli, i osobní zkušenost, ale budu se snažit, abychom mimo těch šest, kteří už jsou nominovaní, ty ostatní vybrali hlavně na základě aktuální formy. Máme tam jenom 22 míst plus tři brankáře, takže tam budeme brát ty nejlepší.
Počítáte i s Davidem Kämpfem, který asi půjde na farmu?
Budeme čekat, jak se to vyvine. Sehrál výborný šampionát na mistrovství světa v Praze. Loni přijel a odehrál to velmi slušně. Strašně bych mu přál, aby na té farmě nezůstal dlouho, aby se posunul směrem nahoru, ale uvidíme. Pokud tam budou jiní centři, kteří budou mít využití v NHL a budou ve formě, tak to nemůžu garantovat nikomu.
Plánujete před olympiádou cestu do zámoří?
Čekali jsme, až se rozběhne NHL a koho budeme mít nahoře, takže já si to teď dám na papír, začnu s tím pracovat a nevylučuji, že se v Americe do olympiády objevíme.