Hokejová NHL měla v noci na čtvrtek na programu jenom čtyři zápasy, přesto v nich Češi a Slováci zanechali skvělou stopu. Daniel Vladař si v brance Philadelphie připsal 30 zákroků a byl vyhlášen druhou hvězdou, slovenský obránce Šimon Nemec pak v dresu New Jersey zaznamenal hattrick.
Philadelphia proti Edmontonu neodehrála vůbec špatné utkání, ba naopak. Sice musela dotahovat po trefě Boucharda z konce první třetiny, to se jí ale povedlo a v úplném závěru sahala dokonce po výhře. Branku Konecného však rozhodčí kvůli ofsajdu 24 sekund před koncem neuznal.
„Bolí to. Držíte se proti takovému týmu, zbývá 20 sekund a můžete vyhrát zápas. Nikdo z nás nevěděl, že to byl ofsajd,“ smutnil pro oficiální web ligy Owen Tippett, který do útočného pásma vstoupil nedovoleným způsobem.
V prodloužení pak rozhodl o výhře Oilers Roslovic, Daniel Vladař předvedl celkem 30 zákroků. Byl vyhlášen druhou hvězdou duelu, přestože dostal v 55. minutě trest za hrubost. A to poté, co do něj narazil hostující Frederic, což rozpoutalo drobnou rozmíšku právě mezi Fredericem a Vladařem.
Velký večer pak zažil slovenský obránce Šimon Nemec. Proti Chicagu se totiž blýskl hattrickem, přičemž velkou zásluhu na rozhodující trefě má gólman Spencer Knight. Právě ten v prodloužení poslal dlouhý pas až na protější modrou, kde zůstal Nemec volný a krátký únik zakončil stylově do vinglu.
Výhru slavil i Karel Vejmelka, jeho Utah porazil doma Buffalo 5:2, Tampa Bay pak doma po sedmigólové první třetině podlehla Rangers 3:7.