Kvalifikace na Velkou cenu Las Vegas se Lewisi Hamiltonovi ani trochu nepovedla. V těžkých podmínkách za hustého deště zajel nejpomalejší čas a do nedělního závodu odstartuje z posledního místa. Sedminásobný mistr světa neskrýval svou frustraci, protože ještě v trénincích to vypadalo na úspěšnější víkend.
Od začátku kvalifikace na Velkou cenu Las Vegas skrápěl trať hustý déšť. Kvůli tomu musela většina jezdců přezout pneumatiky, které bylo potřeba nejdříve zahřát, aby bylo možno zajíždět konkurenceschopné časy. Ve zrádných podmínkách se vůbec nedařilo Lewisi Hamiltonovi, pro kterého kvalifikace skončila dříve, než se stihl dostat do tempa.
„Nemám k tomu slov. Je zřejmé, že to není dost dobré. Nedokázal jsem pneumatiky nijak zahřát. Měl jsem hodně nedotáčivosti a myslím si, že se mi ušpinila jedna z předních brzd, a tak jsem se v zatáčkách opravdu trápil,“ přiznal po sobotní kvalifikaci Hamilton.
Hamilton poprvé v kariéře dokončil kvalifikaci na poslední pozici a Ferrari se něco takového přihodilo naposledy v roce 2009 ve Velké ceně Abú Zabí. V tréninku přitom nic nenasvědčovalo tomu, že k takovému propadáku dojde. „Ve třetím tréninku jsem cítil, že se auto chová skvěle. Upřímně řečeno jsem si myslel, že to bude super den, ale dopadlo to nejhůře, jak mohlo. Horší už to být nemůže,“ dodal zklamaně jezdec Ferrari, jehož týmový parťák Charles Leclerc odstartuje z devátého místa.
Je tak velmi pravděpodobné, že ani ve Velké ceně Las Vegas nedosáhne Hamilton ve Ferrari na své první pódiové umístění v hlavním závodě. Nejlépe zatím dojel na čtvrtém místě, což se mu podařilo čtyřikrát. V průběžném pořadí šampionátu mu patří šesté místo.
Na sestřih kvalifikace se můžete podívat zde: