Loni v září nadchnul Valentin Vacherot svět, když jako hráč ze třetí stovky žebříčku vyhrál tisícový turnaj v Šanghaji. Nyní už jako 31. hráč tenisového žebříčku opět zaujal na Australian Open. S Američanem Benem Sheltonem sice vypadl, ale nad jeho returnem se rozplývají fanoušci po celém světě.
Vacherot byl do října pro většinu světa neznámý tenista. Jako 204. hráč žebříčku byl náhradníkem v kvalifikaci turnaje ATP Masters 1000 v Šanghaji, ale šanci v kvalifikaci nakonec dostal a k překvapení všech celý turnaj vyhrál.
Do prvního grandslamu letošní sezóny především díky tomuto úspěchu šel jako 31. hráč žebříčku a proti Benu Sheltonovi předvedl něco nevídaného. Američan zamířil podání na jeho tělo a Monačan se do míče opřel velmi zvláštním stylem.
The slo-mo is cinema. https://t.co/uT9uDhs7wk pic.twitter.com/1Tee9wY3q8
— #AusOpen (@AustralianOpen) January 24, 2026
Míč původně mířil hodně vedle čáry, ale měl tak výraznou rotaci, že se nakonec stočil a spadl přesně na čáru. Výměnu nakonec vyhrál Shelton, který tím získal i gem, ale Vacherot si tím nenechal zkazit náladu a usmíval se od ucha k uchu, protože takový úder je prostě nevídaný. Od nás si tím zasloužil titul BOREC DNE.