APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Kliment oslavil návrat do základu vítězným gólem: Tohle jsem si vysnil

Poprvé od březnového pohárového zápasu proti Baníku nastoupil fotbalový útočník Jan Kliment v základní sestavě Sigmy Olomouc v soutěžním utkání a hned se stal hrdinou. Jediným gólem rozhodl zápas Chance Ligy proti Hradci Králové a po zápase zářil štěstím.

Kliment měl ze Sigmy nakročeno do Slavie, ale v MOL Cupu proti Baníku utrpěl zlomeninu nohy a vysněný přestup padl. Místo toho přišla dlouhá rekonvalescence a na konci listopadu se Kliment rozhodl prodloužit smlouvu v Olomouci. A Sigma toho rozhodně nemusí litovat.

32letý útočník naskočil už do tří zápasů na konci roku, ale po zimní pauze se poprvé objevil v základní sestavě proti Hradci Králové a obstaral jediný gól zápasu. Po výborné přihrávce od Ghaliho si ve vápně posadil jednoho z obránců a brankáře překonal přesnou střelou k zadní tyči. Jelikož nikdo jiný neskóroval, Sigam brala tři body za výhru 1:0.

V pozápasovém rozhovoru dostal Kliment otázku, zda si svůj návrat do základní sestavy přesně takhle představoval. „Spíš jsem si ho vysnil, než představoval. Splnilo se mi to, trošku jsem v to věřil, že po těch horších časech se mi to musí vrátit, a jsem rád, že se mi to dnes povedlo,“ povídal spokojeně útočník s devíti reprezentačními starty.

Nohy byly trochu těžší už v prvním poločase, ale to je asi normální po takové době. Komunikovali jsme s trenérem a o to střídání jsem si musel říct, protože už jsem chytal křeče, takže to bylo plánované,“ prozradil po odehrání 73 minut.

Související obsah

​„Asi bylo vidět, že to ze mě všechno trochu spadlo. Říkal jsem si před sezónou, jak dlouho mi to bude trvat, než ten gól dám, než ten pocit zase zažiju po těch devíti měsících, a jsem rád, že to přišlo takhle brzo,“ ulevilo se nejlepšímu střelci loňské sezóny Chance Ligy s 18 přesnými zásahy.

Oslavy gólu byly o to emotivnější, že se prosadil právě Kliment. „Myslím si, že všichni spoluhráči, co tu jsou se mnou a co se mnou prožívali těch posledních devět měsíců, asi vědí, jaké to bylo, a myslím si, že proto mi to tolik přáli,“ zhodnotil hráč s osmi starty v Bundeslize v dresu Stuttgartu.

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události