APLIKACE TN.CZ
Tenis

Bouzková zvládla tříhodinovou bitvu. Slaví první titul mimo Prahu

Marie Bouzková
Marie Bouzková | Zdroj: Profimedia

Česká tenistka Marie Bouzková na antukovém turnaji v Bogotě potvrdila roli nasazené jedničky a slaví svůj třetí titul na okruhu WTA. Proti 92. hráčce světa Panně Udvardyové ale musela zápas otáčet a výhru si zasloužila po téměř tříhodinové bitvě.

27letá rodačka z Prahy, které aktuálně patří 26. místo světového žebříčku, dosud na okruhu WTA vyhrála jen dva turnaje ve svém rodném městě. Z čtyřhry má šest titulů, ale v dvouhře to prostě mimo rodnou hroudu zatím nešlo a Bouzková to prolomila až nyní v kolumbijské Bogotě.

Tam šla do turnaje jako nasazená jednička a ve finále se jí postavila osmá nasazená Panna Udvardyová, které patří 92. místo v žebříčku. Bouzková tak byla jasnou favoritkou, ale první set ukázal, že to bude hodně těžká dřina. Češka sice vedla 5:3, ale za stavu 5:4 ztratila vlastní podání čistou hrou a nakonec se šlo do tiebreaku.

V něm Bouzková rychle vedla 5:0, jenže Maďarka se dokázala vrátit, odvrátila dva setboly a zkrácenou hru nakonec ovládla poměrem 9:7. Jenže smolně zakončený 80 minut dlouhý set Češku nijak nezlomil. Naopak další dva sety už vyhrála přesvědčivě oba 6:2 a po dvou hodinách a 52 minutách se radovala z třetí trofeje na okruhu WTA. V Praze triumfovala v letech 2022 a 2025 a nyní přidala třetí titul opět z turnaje kategorie WTA 250.

Související obsah

​Bouzková tak díky výhře na turnaji získala 250 bodů a v živém žebříčku poskočila na 24. místo, což je její kariérní maximum.

Bláznivý outfit tenistky. Ósakaová na Australian Open překvapila fanoušky:

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události