APLIKACE TN.CZ
Hokej

Vytoužená posila nedorazí. Reprezentace dostala omluvenku od Vladaře

Vytoužená posila nedorazí. Reprezentace dostala omluvenku od Vladaře
Brankář Daniel Vladař | Zdroj: profimedia.cz

Česká hokejová reprezentace půjde do světového šampionátu bez brankáře Flyers Daniela Vladaře, o kterém snila. Jednička Philadelphie dohrávala sezónu se zraněním, a proto nedorazí na turnaj do Švýcarska. Tým Radima Rulíka se tak bude spoléhat na trojici extraligových brankářů.

Daniel Vladař dotáhl Philadelphii do druhého kola Stanley Cupu a během sezóny se stal jedničkou. Oranžovo-černí vypadli s rozjetou Carolinou, která zatím vyhrála všech osm zápasů v play-off. Proti Hurricanes už český brankář dochytával se zraněním. Kvůli tomu se omluvil i ze světového šampionátu. 

To si přivodil ve třetím utkání série s Pittsburghem, ale v brance pokračoval. „Přes zranění hrálo tři čtvrtě týmu,“ uvedl Vladař na posezónní tiskové konferenci.

Související obsah

Plány české reprezentace na neotřesitelnou jedničku se rozsypaly, doufat musí ve vypadnutí Anaheimu (Lukáš Dostál) či Montrealu (Jakub Dobeš). 

Aktuálně se trenérský tým Radima Rulíka a trenéra brankářů Ondřeje Pavelce musí spolehnout na trojici Dominik Pavlát, Josef Kořenář a Petr Kváča. Národní tým čeká první utkání už v pátek 15. května, kdy se utká během prvního dne šampionátu s Dánskem. 

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události