Uplynuly čtyři dny od 317. derby pražských S a stále českým fotbalem silně rezonuje skandál z konce utkání, kdy stovky fanoušků Slavie vtrhly na hřiště ještě před závěrečným hvizdem a útočily na hráče a fanoušky soupeře. K incidentu se nyní vyjádřil spíkr Tribuny Sever a označil to za svou chybu, jelikož lidi vyzval k přípravě na oslavy příliš brzy. Zároveň se ale pořádně opřel do předsedy představenstva Slavie Jaroslava Tvrdíka.
Fotbalisté Slavie mohli už v sobotu večer oslavit mistrovský titul. V derby nad Spartou vedli v sedmé minutě nastavení 3:2, ale poté se fanoušci domácích neudrželi a vtrhli na hřiště, kde způsobili celosvětovou ostudu.
K incidentu se nyní vyjádřil spíkr Tribuny Sever, odkud většina zúčastněných vyběhla se světlicemi v ruce. „Co vám, fanouškům SKS, ne kdekomu, kdo jen křičí na internetu, dlužím: Na konci zápasu jsem vás příliš brzy vyzval, abyste se připravili na oslavy. Bylo to o pár minut dřív, než mělo být. Je to moje velká chyba a omlouvám se,“ uvedl prostřednictví sociálních sítí Tribuny Sever.
„Věřte mi, že bych to stokrát vzal zpátky, kdybych věděl, co se tím spustí. Veškeré výzvy a snahy před koncem nezafungovaly. Snažili jsme se pak fanoušky marně zastavit,“ popisuje spíkr, který ale nechápe postoj Slavie po celém incidentu. „O to víc je pro mě nepochopitelné sledovat nyní otočku o 180 stupňů proti všem aktivním fanouškům, když obrovský podíl viny v celé situaci nese člověk, který celé dny jen kope kolem sebe a z důvodu sebezáchrany potápí fanoušky, hráče i další činovníky klubu,“ opřel se do předsedy představenstva Jaroslava Tvrdíka.
VYJÁDŘENÍ SPEAKRA
— Tribuna Sever (@TRIBUNA_SEVER) May 13, 2026
"Omlouvám se…
Na stupínku na Tribuně Sever mě potkáváte skoro 10 let a evidentně to před pár dny v pořadu Tiki-Taka skončilo, kdy mi Jaroslav Tvrdík přes média poslal doživotní zákaz vstupu do Edenu za spiknutí.
Nechci být známá osoba ani celebrita. V kotli… pic.twitter.com/BJPfOGI08w
„Chci povzbudit všechny za Severu. Nenecháme Tribunu Sever padnout. Uděláme všechno pro to, abyste se na fotbal dostali bez nedůstojných podpisových formulářů a nelegálních snímačů obličejů a aby atmosféra fungovala dál, ať už se mnou, nebo beze mě,“ slíbil spíkr Tribuny Sever. „Nikdo není víc než klub. Ani TS, ani Tvrdík,“ uzavřel.
Fotbal je pro agresivní fanoušky zástupným soubojem. Chtějí se porvat navzájem, vysvětlil psycholog: