APLIKACE TN.CZ
Hokej

Prokletí Švýcarů ve finále trvá, opět nedali ani gól. Finové jsou mistry světa

Prokletí Švýcarů ve finále trvá, opět nedali ani gól. Finové jsou mistry světa
Finové slaví titul pro mistry světa | Zdroj: Profimedia

Prokletí Švýcarů pokračuje. Prohráli finále na třetím mistrovství světa v řadě, a navíc opět nevstřelili ani jeden gól. Jediný gól zápasu vstřelil až v 11. minutě prodloužení Konsta Helenius a zařídil Finům pátý titul mistrů světa v historii.

Ve finále letošního mistrovství světa se utkalo domácí Švýcarsko s Finskem. Země helvétského kříže hrála duel o zlato i na předchozích dvou šampionátech, ale nevstřelila v nich ani jeden gól. Stejný scénář se odehrával i v neděli večer, kdy diváci během prvních dvou třetin platný gól neviděli, jelikož branka Antona Lundella nebyla uznána.

Gól i přes řadu šancí a nadějných situací nepadl ani ve třetí části, a tak zápas zamířil do prodloužení, které se hrálo 3 na 3 a musel v něm padnout gól. Velmi blízko rozhodnutí byl už po pouhých 30 vteřinách Puljujärvi, ale trefil tyč. Branková konstrukce se rozezvoněla i na druhé straně v 64. minutě po střele Riata. 

Související obsah

Vítězný gól nakonec přišel v 71. minutě. Postaral se o něj Konsta Helenius a zařídil Finům pátý titul mistrů světa v historii. Naopak Švýcaři opět truchlí. Prohráli třetí finále v řadě a nevstřelili v nich ani jeden gól. 

Statistiky utkání

0:1
Konec Po prod.
22
Střely
28
17
Vyhraná vhazování
32
0
Góly v přesilovkách
0
0
Góly v oslabení
0
0
Góly do prázdné brány
0
13
Zblokované střely
21
10
Trestné minuty
8
Detail zápasu Švýcarsko vs. Finsko
TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události