Charles Leclerc bude i nadále závodit za Ferrari. Slavná italská stáj oznámila před Velkou cenou Monaka prodloužení smlouvy s osmadvacetiletým Monačanem. Délku kontraktu ale podle zvyklostí posledních let nezveřejnila.
Ferrari má o své budoucnosti jasno. Ještě před domácím závodem Charlese Leclerca v Monaku oznámilo, že se svou dlouholetou hvězdou prodloužilo smlouvu. Monačan je součástí struktury Ferrari už od roku 2016, kdy vstoupil do jezdecké akademie, a od sezóny 2019 hájí barvy Scuderie přímo ve Formuli 1.
„Nemohl bych být šťastnější, že mohu pokračovat v této cestě se Scuderií Ferrari HP,“ uvedl Leclerc po podpisu nové smlouvy pro oficiální týmový web. „Vždy to pro mě znamenalo mnohem víc než jen pouhý tým. Je to stáj, kterou miluji a jejíž součástí jsem snil být už od dětství. Po všech těch letech se stala mou druhou rodinou.“
Leclerc má s Ferrari za sebou velké momenty, ale také řadu bolestivých zklamání. Přesto dál věří, že právě v červeném voze může naplnit svůj největší sen – stát se mistrem světa.
„Společně jsme zažili neuvěřitelné okamžiky i několik těžších chvil, ale věřím tomuto týmu víc než kdy jindy. Jsem hluboce vděčný, že budeme i nadále bok po boku bojovat za náš společný cíl – vrátit titul mistra světa zpět do Maranella,“ prohlásil osmadvacetiletý jezdec.
Ferrari čeká na jezdecký titul od roku 2007, kdy se z triumfu radoval Kimi Räikkönen. Leclerc se mu nejvíce přiblížil v roce 2022, kdy skončil v šampionátu druhý za Maxem Verstappenem. Od té doby ale na vysněný průlom stále čeká.
„Být jezdcem Ferrari je sen, ale také zodpovědnost, kterou nikdy neberu jako samozřejmost. Budu i nadále odevzdávat naprosto všechno, abych tento tým vrátil tam, kam patří – na úplný vrchol. Pro každého v Maranellu a především pro tifosi, jejichž vášeň je tlukotem srdce této Scuderie,“ dodal Leclerc.
Spokojenost neskrýval ani šéf týmu Frédéric Vasseur. Podle něj je pokračování spolupráce logickým krokem. „Charles je součástí rodiny Ferrari už mnoho let a toto prodloužení smlouvy vnímáme jako naprosto přirozený krok,“ uvedl Vasseur. „Během těchto sezón jsme sledovali jeho růst – stal se z něj nejen jeden z nejsilnějších jezdců ve Formuli 1, ale také člověk, který je naprosto sžitý s týmem a se vším, co Ferrari představuje.“
Leclerc už za Ferrari odjel 155 závodů, což ho v historických tabulkách Scuderie řadí hned za legendárního Michaela Schumachera. V červeném monopostu zatím vybojoval osm vítězství, 52 pódií a 27 pole positions.
Právě počet kvalifikačních triumfů ukazuje Leclercovu mimořádnou rychlost na jedno kolo. Zároveň ale připomíná i bolestivé téma posledních let – Ferrari z jeho skvělých startovních pozic často nedokázalo vytěžit maximum. Nová smlouva tak není jen potvrzením vzájemné důvěry, ale i dalším závazkem. Leclerc zůstává mužem, se kterým chce Ferrari znovu zaútočit na vrchol Formule 1.
Velkou cenu Kanady ovládl Andrea Kimi Antonelli: