APLIKACE TN.CZ
Motorsport

Salačovi se kvalifikace povedla! Do nedělního závodu odstartuje z první řady

Salačovi se kvalifikace povedla! Do nedělního závodu odstartuje z první řady
Filip Salač v barvách OnlyFans | Zdroj: American Racing

Českému motocyklistovi Filipu Salačovi se kvalifikace na Velkou cenu České republiky povedla! Do nedělního závodu odstartuje ze druhého místa, což dokázal potřetí v řadě. Rychlejší v sobotu odpoledne byl pouze David Alonso, za kterým rodák z Mladé Boleslavi zaostal o 205 tisícin. V první řadě je doplní Daniel Holgado.

Filip Salač si do Brna přivezl skvělou formu. V trénincích se umístil dvakrát na druhém místě, a ten sobotní dokonce vyhrál v traťovém rekordu. Velké ambice tak měl i do odpolední kvalifikace a podařilo se mu je naplnit. Zajel v ní druhý nejrychlejší čas, když zaostal pouze za Davidem Alonsem. 

Druhé místo v kvalifikaci si Salač vyjel na třetí Velké ceně v řadě. V Itálii to stačilo na páté místo, a v Maďarsku dojel dokonce druhý. V neděli bude moci toto umístění ještě vylepšit. Pokud by závod vyhrál, povedlo by se mu to v kategorii Moto2 poprvé v kariéře. 

Související obsah

​Salačův týmový kolega Joe Roberts, který loni Velkou cenu České republiky vyhrál, zajel desátý nejrychlejší čas, a odstartuje tak ze čtvrté řady. 

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události