Šipkařské World Matchplay zná další čtyři postupující do druhého kola. Nechybí mezi nimi trojnásobný vítěz Michael van Gerwen, který otočil zápas s Andrewem Gildingem. Dál jde po famózním výkonu také Gary Anderson a své zápasy zvládli i Dirk van Duijvenbode a Jonny Clayton.
Hned první zápas nedělního programu nabídl překvapení. Chris Dobey nevyužil čtyři šipky na výhru proti Dirku van Duijvenbodemu a po velkém boji prohrál 11:13. Naopak velkolepou jízdu předvedl vítěz z roku 2018 Gary Anderson, který napodobil sobotní výkon Luka Littlera a s průměrem přes 109 bodů nedal šanci Ryanu Joyceovi, jemuž povolil pouze dva legy.
Trojnásobný vítěz Michael van Gerwen sice s Angličanem Gilgingem prohrával 1:4, ale zápas otočil a po výhře 10:6 postoupil do druhého kola. To se povedlo i Jonnymu Claytonovi, který si poradil s Damonem Hetou. Další čtyři zápasy se ve Winter Gardens odehrají večer od 20:25. Přímý přenos můžete sledovat na Nova Sport 2.
Dál jde i Angličan Ryan Searle, na kterého čekal William O'Connor. Prvně jmenovaný měl fantastický vstup do zápasu a rychle vedl 3:0 a 6:1. Jenže O'Connor pořádně zabojoval a rozhodně nedal svou kůži lacino. Dokázal snížit na rozdíl dvou legů, ale od stavu 8:6 už opět kraloval Heavy Metal a vyhrál 10:6.
I v dalším utkání byl přítomný Angličan, tentokrát světová šestka James Wade. Ten World Matchplay vyhrál v roce 2007. A ve hře zatím zůstává i letos. Po vyrovnané partii porazil Nizozemce Jermaina Wattimenu 10:7.
Roli favorita zvládl i finalista mistrovství světa Gian van Veen. Ten v prvním kole porazil vítěze posledního turnaje European Tour Krzysztofa Ratajského 10:6. Jako poslední se probojoval dál i jeden z nejlepších hráčů letošního roku Wessel Nijman, jenž si poradil s Davem Chisnallem 10:5.
C. Dobey – D. van Duijvenbode 11:13
Průměr na tři šipky: 97,35 – 92,78
G. Anderson – R. Joyce 10:2
Průměr na tři šipky: 109,96 – 95,49
M. van Gerwen – A. Gilding 10:6
Průměr na tři šipky: 94,85 – 88,54
J. Clayton – D. Heta 10:7
Průměr na tři šipky: 97,63 – 96,10
R. Searle – W. O'Connor 10:6
Průměr na tři šipky: 94,98 – 95,18
J. Wade – J. Wattimena 10:7
Průměr na tři šipky: 96,19 – 92,87
G. van Veen – K. Ratajski 10:6
Průměr na tři šipky: 93,55 – 95,55
W. Nijman – D. Chisnall 10:5
Průměr na tři šipky: 98,63 – 94,47