Byl to návrat, který měl přepsat historii, jenže skončil fiaskem a zraněním. Slavný Conor McGregor musel podstoupit náročnou operaci kolene poté, co si v červencovém duelu na UFC 329 proti Maxi Hollowayovi poškodil meniskus a přetrhl přední zkřížený vaz. Zápas, na který fanoušci čekali pět let, trval pouhých 69 sekund. Osmatřicetiletý bojovník se však vzdát nehodlá a už teď vyhlíží další comeback.
Pro irskou legendu šlo o návrat do oktagonu po dlouhé pětileté pauze. Velkolepý zápas proti Maxi Hollowayovi se ale proměnil v noční můru během pár chvil. McGregor si hned v úvodu duelu přetrhl přední zkřížený vaz v koleni a vážně si poškodil meniskus. Místo triumfálního vítězství tak 38letý zápasník zamířil přímo na operační sál.
McGregor o úspěšném chirurgickém zákroku informoval fanoušky na sociálních sítích, kde zveřejnil i video z pláže. Ve svém vzkazu se opřel do všech pochybovačů a zdůraznil, že je připraven čelit bolesti bez jakýchkoliv zkratek.
Surgery done.
— Conor McGregor (@TheNotoriousMMA) August 7, 2026
Knee repaired.
The doubters can keep talking.
I didn’t run from the pain.
I walked straight into it.
Now the real work begins.
Comeback season starts now.
No shortcuts. No excuses.
Just the will to rise again. pic.twitter.com/Oq77VDX3IJ
Pro irského fenoména jde o mrazivé déjà vu. Stejný vaz v koleni si totiž přetrhl už v roce 2013, a to shodou okolností právě v prvním vzájemném souboji s Hollowayem. Bývalý šampion dvou váhových kategorií má na svém stávajícím kontraktu s UFC poslední zápas a do klece by se chtěl vrátit v létě 2027. Zda bude mít s další dlouhou pauzou ve 38 letech ještě naději na úspěšný konec, však zůstává velkým otazníkem.