Martin Hyský už není trenérem Viktorie Plzeň. Vedení západočeského klubu ho odvolalo po návratu z pohárového utkání v Bělehradě. Společně s ním končí i jeho realizační tým. Nového kouče chce Viktoria představit v nejbližších dnech.
Plzeň sáhla ke změně po nepovedeném vstupu do sezóny. Z prvních čtyř kol české ligy dokázala vyhrát pouze jednou a problémy měla především v obraně. V pěti soutěžních zápasech inkasovala 14 branek, poslední ránu pak dostala v Bělehradě, kde s Crvenou zvezdou prohrála v prvním duelu posledního předkola Evropské ligy 0:3.
Podle vedení ale nebyly jediným problémem výsledky. „Vstup do sezóny se nám nepovedl, to nebudeme zastírat. Rozhodující pro nás ale bylo celkové směřování týmu a herní projev, který neodpovídá ambicím Viktorie Plzeň,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva klubu Adolf Šádek.
Martin Hyský končí ve funkci hlavního trenéra Viktorie Plzeň. Jméno jeho nástupce klub oznámí v nejbližších dnech.
— FC Viktoria Plzeň (@fcviktorkaplzen) August 21, 2026
ČTĚTE ZDE ➡️ https://t.co/KNh95bzaYs pic.twitter.com/EXL4NTkR4q
Společně s Hyským končí také asistenti Petr Hejný, Radim Grussmann a Tomáš Pupkay. U týmu nebude pokračovat ani trenér brankářů Václav Winter. Hyský tak ve Viktorii končí po necelém roce.
Západočeši už nyní pracují na příchodu jeho nástupce. „Intenzivně jednáme o novém trenérovi, kterého bychom chtěli představit v nejbližších dnech,“ dodal Šádek. Konkrétní jméno zatím klub neprozradil.